Winnica Słoneczny Zakątek

1
Winnica Słoneczny Zakątek
639af23831732d3cec36ca36df86cefd
Udostępnij:

Winnica Słoneczny Zakątek położona jest na Ziemi Krajeńskiej, 32 km od Bydgoszczy, w województwie kujawsko-pomorskim. Usytuowana jest na południowo-zachodnim wzniesieniu, na glebie gliniastej. Została założona przez miłośniczkę wina Magdalenę Różniak, która swoją pasją zaraziła najbliższych.

Pomysł założenia winnicy dojrzewał od dawna. Po dwóch latach dokładnej obserwacji terenu posadzono pierwsze sadzonki winorośli. Pierwsze 6450 krzewów posadzono w październiku 2012 roku. Po konsultacji z Romanem Myśliwcem wybrano sadzonki: Regent, Rondo, Seyval Blanc, Solaris, Adalmina, Aurora, Johanniter, Hibernal, Marechal Foch, Leon Millot, Swenson Red oraz Frontenac. Początkowo winnica miała powierzchnię 2,5 ha, dzisiaj jej powierzchnia to 4 ha, na których rośnie 10950 sadzonek. W 2014 roku dosadzono nowe odmiany: Saint Pepin, La Cresent, Jutrzenka a także powiększono nasadzenia Solarisa, Regenta i Seyval Blanc. Pierwsze wina powstały jesienią 2014 roku, po zbiorach, w których uczestniczyła niemal cała rodzina i przyjaciele.

Zapraszamy miłośników wina na zwiedzanie winnicy. Z myślą o pasjonatach wina, planowane jest stworzenie miejsca, w którym będzie można rozkoszować się wspaniałym smakiem wina, pięknymi widokami oraz urokiem naszej winnicy.

Adres i kontakt:

Winnica Słoneczny Zakątek
Magdalena Różniak
ul. Stawowa 1
Śmielin
Tel. 510 061 300
www.winnicasłonecznyzakątek.eu.

{gallery}galerie/winnica_zielony_zakatek_rozniak{/gallery}

1 KOMENTARZ

  1. Serdeczneme zaproszenie z artykułu „Zapraszamy miłośników wina na zwiedzanie winnicy”, okazało się fikcją. Pani „hrabianka” (czy ktokolwiek tam pracuje przy telefonie) okazała się opryskliwa i niesympatyczna praktycznie wprost mówiąc że oni to żadnych gości nie chcą, żadnego próbowania nie ma, łazić po polu też nie dadzą. Dziękuję bardzo, właściele w winnicach w Portugalii są dużo uprzejmiejsi, widać mozna byc ziemianinem a z butów wystaje słoma. Nie polecam!ps. proponuję zdjąc ten artykuł mistyfikację i nie udawać jacy to jesteście fajni i otwarci i przedewszystkim kulturalni, bo to się mija z prawdą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here