Winnica Dom Bliskowice

0
Winnica Dom Bliskowice
d985bd01090113d5c682cff917f71c98
Udostępnij:

Winnica Dom Bliskowice położona jest na wyniosłej skarpie pradoliny Wisły. To kraina wapiennych wzgórz zwana Małopolskim Przełomem Wisły, na szlaku Kazimierz Dolny – Annopol, woj. lubelskie. Wysokość: 150-190 m npm, nachylenie stoku: 6-10%, gleba: kredowo-wapienna o naturalnym drenażu, w dolnych partiach marglowo-lessowa.
Winnica należy do firmy Winnice Wisły Sp. z o.o. z Warszawy. Pierwsze sadzonki winorośli posadzono na polach wsi Bliskowice i Popów wiosną 2009 roku.

Wszystkie parcele zajmują w sumie 4.5 ha. Rosną tam: Regent, Cabernet Cortis, Cabernet Cantor, Rondo na wina czerwone oraz Johanniter, Hibernal, Riesling, Seyval Blanc na wina białe.

Jak na razie właściciele nie przygotowali oferty enoturystycznej. Zwiedzanie jest możliwe, ale rzadko i koniecznie trzeba się wcześniej umówić, najlepiej drogą mailową.

Produkowane tam wina są w oficjalnej sprzedaży.

Ambicją Domu Bliskowice jest produkcja limitowanych ilości wina z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych owoców. Jakość kosztem ilości, ograniczanie lub wręcz eliminacja chemicznych stymulatorów i ulepszaczy w procesie produkcji oraz budowa indywidualnego stylu i charakteru wina – to credo Domu Bliskowice.

Adres i kontakt:

Winnica Dom Bliskowice
prezes i główny winiarz:Lech Mill
Bliskowice 9,
gmina Annopol
powiat Kraśnik
lechmill@gmai.com
współrzędne GPS: 50.96343 21.83787

{gallery}galerie/winnica_dom_bliskowice{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię