Winnica Domowa Kalisja

0
Winnica Domowa Kalisja
26c195007944b894aae7335fae091351
Udostępnij:

Stare Kaliszany, malowniczo położona wioska w gminie Józefów nad Wisłą. Spokój, cisza, czyste środowisko, a w bezchmurny dzień widać zarysy Gór Świętokrzyskich. Atrakcją okolicy jest Winnica Domowa Kalisja.

Winnica powstała w 2006 roku, jako typowo hobbystyczne przedsięwzięcie. Jest zawsze perfekcyjnie zadbana, ale mogę sobie na to pozwolić, bo to jest tylko 5 arów. Rosną tu winogrona vitis vinifera: Milia, Traminer, Dunaj i Turan oraz hybrydy: Jutrzenka, Hibernal, Muskat, Freyminer, Seyval Blanc, Rondo, Regent i kilka odmian deserowych. Winnica jest położona na 5% pochyleniu zachodnim. Gleba mocno zakamieniona (biały wapień).

Jestem pasjonatem wina i staram się mocno selekcjonować winogrona, żeby uzyskać jak najwyższą jakość.

Oprócz wina wytwarzam jeszcze inne produkty, przede wszystkim na własne potrzeby. Jeśli natomiast zawitają do mnie goście, zostaną poczęstowani bardzo dobrym winem, znakomitą świeżo wypaloną kawą oraz apetycznym cydrem i piwem. Przygotowuję również proste potrawy w większości z mojego ekologicznego ogrodu.

Można tu wspaniale spędzić weekend i fajnie się odstresować. Polecam relaksujące spacery i podziwianie pięknych nadwiślańskich pejzaży.

Adres i kontakt:

Winnica Domowa Kalisja
Ryszard Rejowski
Stare Kaliszany 30A
24-340 Józefów Nad Wisłą
tel. kom.: +48 667 95 54 19
e-mail: ryszard.rejowski@wp.pl

Ryszard Rejowski

{gallery}galerie/winnica_kalisja{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here