Winnica Dwa Wzgórza

0
Winnica Dwa Wzgórza
dw5
Udostępnij:

Winnica Dwa Wzgórza leży na pograniczu Roztocza, Wyżyny Lubelskiej oraz Kotliny Sandomierskiej. Ciężkie gliniaste gleby oraz lekkie piaszczyste dają wiele możliwości przy tworzeniu unikalnych w smaku win.

Pierwsze winogrona zostały posadzone w 2015 roku na powierzchni 60 arów, do dziś w skład winnicy wchodzą działki o łącznej wielkości niemal 2 hektarów na których posadzone jest około 7500 winorośli. Odmianami uprawianymi na wino białe oraz „Pierwszy Mróz” są: Seyval Blanc, Bianca, Hibernal, Vidal Blanc oraz Jutrzenka natomiast na wino szare: Leon Millot, Rondo i Marechal Foch.

Winogrona od samego początku uprawiane są ekologicznie ponieważ tylko w taki sposób mogą dać one najwyższej jakości sok z którego później powstaje wino o wyjątkowym smaku i aromacie. W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju wina białe oraz niespotykane na Polskim rynku wino szare oraz „Pierwszy mróz”. Wino szare dzięki produkcji metodą szampańską jest lekkie, delikatne i orzeźwiające, idealnie nadaje się na gorące letnie dni, natomiast „Pierwszy Mróz” powstaje z owoców zbieranych późną jesienią kiedy przychodzą pierwsze przymrozki, zapewnia to zarówno większą moc jak i słodycz, które komponują się dając doznania niespotykane w standardowych winach. Trunek ten musi dojrzewać co najmniej dwa lata dlatego obecnie nie jest jeszcze dostępny jednak w niedalekiej przyszłości zostanie udostępniony dla wszystkich miłośników wina.

W ofercie sprzedaż wina, zwiedzanie winnicy i degustacje komentowane.
W planach stworzenie sali degustacyjnej.

Adres i kontakt:

Winnica „Dwa Wzgórza”
Paweł Firosz, Marcin Ciupak
ul. Błotna 8
23-310 Modliborzyce
Tel: 784 947 179, 784 947 114
e-mail: winnica@dwawzgorza.pl
www. dwawzgorza.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here