Winnica Las Stocki

5
Winnica Las Stocki
7af0193b8351bd1eb04c09dfe5731fa3
Udostępnij:

Winnica Las Stocki posadzona została w 2008 r. w lubelskiej wsi, od której zapożyczyła swoją nazwę. Jej okolice to malowniczy pagórkowaty teren oraz liczne lessowe wąwozy porośnięte drzewami liściastymi.

W założonej w 2008r winnicy, na areale 1,2ha, rosną odmiany na wina białe takie jak: Gewurtztraminer, Pinot Blanc, Muscaris, Grunner Vetliner, Seyval Blanc, Aurora, Johanniter i Solaris; odmiany na wina czerwone: Regent, Zweigelt i Cabernet Cortis.

Winnica prowadzona jest ekologicznie, właściciele chwasty usuwają tylko mechaniczne, a winorośl chronią przy pomocy siarki, miedzi i wyciągów roślinnych z pokrzywy, skrzypu polnego i grejpfruta.

Produkowane przez nich wino czerwone wino z odmiany Regent charakteryzuje się wyrazistym smakiem owoców leśnych, ich aromatem oraz odpowiednią kwasowością.

Opis win znajduje się na witrynie winnicy www.lasstocki.pl

W winnicy odbywają się degustacje dla osób indywidualnych i grup.

W roku 2022 winnica proponuje do sprzedaży cztery wina białe wytrawne i trzy wina czerwone wytrawne.

Winnica Las Stocki położona jest pośrodku trójkąta turystycznego: Kazimierz Dolny (17km), Nałęczów (18km) i Puławy. Ze względu na swoje położenie jest doskonałym miejscem rekreacyjnym. Wokoło niej wytyczone są ciekawe trasy rowerowe i piesze. Niedaleko, koło miejscowości Parchatka, znajduje się najgęstsza sieć wąwozów w Europie. Winnica Las Stocki przylega posiada jednen z nich. Wąwozy są wyjątkowym miejscem do obserwacji roślinności, ptaków i zwierząt.

Adres i kontakt:

Winnica Las Stocki
Mariusz Grabka
Las Stocki 80
woj. lubelskie
kom: + 48 602 155 196
@winnicalasstocki
#winnica_lasstocki
GPS: 51° 21′ 23.7″ N, 22° 3′ 32.27″ E

dr

{gallery}galerie/winnica_las_stocki{/gallery}

5 KOMENTARZE

  1. Miejsce o nizwyklym uroku, lagodnym klimacie, dobre dla pieszych lub rowerowych wycieczek. Okoliczne pola tworza wspaniala widokowa mozaike i umozliwiaja poznanie natury. Bliskosc do Kazimierza Dolnego sprawia, ze jst to idealne miejsce do wypoczynku dla calej rodziny. Bardzo milo wspomianm pobyt w Lesie Stockim i bede tam znow we wrzesniu 🙂

  2. Cudowne miejsce, przemili ludzie, wyśmienite wino – czego więcej trzeba 🙂 Zarówno dorośli jak i dzieci znajdą coś dla siebie. Pozdrawiam właścicieli oraz gorąco polecam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here