Winnica Pasja Roztocza

1
Winnica Pasja Roztocza
4feb08b32fc2bca59f9db42b69cd4022
Udostępnij:

W miejscowości Lipowiec (18 km od Biłgoraja w kierunku na Zamość) znajduje się winnica Pasja Roztocza. Lipowiec położony jest na pograniczu Roztocza Zachodniego i Środkowego nieopodal Zwierzyńca (zwanego Perłą Roztocza).

Uprawą winorośli zajmujemy się od 2008 roku. Na początku miała to być wyłącznie atrakcja dla gości odwiedzających nasze gospodarstwo agroturystyczne. Zasadziliśmy 60 sztuk winorośli na zboczu pomiędzy domem Polana a Skarpa. Jednak pierwsze wino wytrawne które uzyskaliśmy z odmiany Dornfelder sprawiło, że uprawa jak i produkcja wina stały się naszą pasją, dlatego też nazwaliśmy naszą winnicę Pasja Roztocza. Obecnie liczy ona 700 sztuk winnych krzewów a uprawiane odmiany to Riesling, Solaris, Johanniter (wina białe), Cabernet Cantor, Dornfelder, Acolon (wina czerwone) oraz Nero, Fenix (wina deserowe). Naszą specjalnością są również nalewki z tarniny, aronii i czeremchy.

Wapienna gleba, słoneczne lato (Roztocze ma ponad 100 dni słonecznych w ciągu roku czyli najwięcej w Polsce), ciepłe noce sprawiły, że nasze wino posiada wyjątkowy smak i aromat.

Gospodarstwo agroturystyczne prowadzimy od 2002 roku. Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy, Roztoczański Park Narodowy oraz lasy Puszczy Solskiej jak również liczne zabytki Zwierzyńca, Szczebrzeszyna czy Zamościa przyciągają turystów szukających wypoczynku zarówno aktywnego jak i tego stawiającego na długie, leniwe popołudnia spędzone na werandzie lub przy kominku.

Goście odwiedzający nasze gospodarstwo mogą zapoznać się z uprawą i pielęgnacją winorośli, zwiedzić piwnice, zapoznać się z urządzeniami służącymi do wytwarzania wina, a wieczorem przy ognisku lub kominku dokonać degustacji win i posłuchać opowieści o naszej Pasji Roztocza. Pragniemy by nasze wina trafiły do grona osób które cenią indywidualny charakter i lokalność produktu

Naszym założeniem jest wytwarzanie wina na potrzeby własne oraz gości odwiedzających nasze gospodarstwo agroturystyczne.

By udoskonalić swoją wiedzę i umiejętności, a tym samym jakość win, zapisaliśmy się do Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia.

Adres i kontakt:
Elżbietka i Wojciech Popko
Lipowiec 93a
23-407 Tereszpol
woj. lubelskie
tel. kom.: +48 600 351 980, +48 600 338 318
polana@polana.info.pl
www.polana.info.pl

Elżbietka i Wojciech Popko

{gallery}galerie/winnica_pasja_popko{/gallery}

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię