Winnica Solaris

0
Winnica Solaris
0e17febd522cd9389b04ce5c00f25aec
Udostępnij:

Winnica położona jest na najwyższym południowo-zachodnim wzniesieniu na obrzeżach miasteczka Opole Lubelskie. Pierwsze testowe krzewy zostały posadzone w 2004 roku i przyjmujemy, że rok ten jest początkiem naszej winnicy. W latach następnych winna latorośl zawróciła nam kompletnie w głowach, opanowała również nasz cały kilkudziesięcioarowy stok.
Rosną u nas odmiany na wino tzw. moszcowe charakteryzujące się niewielkimi aczkolwiek słodkimi, esencjonalnymi i nadzwyczaj smakowitymi owocami. Dominują tu Rondo i Regent na wina czerwone i różowe, oraz Seyval Blanc, Hibernal, Traminer i Solaris na wina białe. Ten ostatni zwany również „chardonnay północy” ze względu na wczesność, czyli szybkość gromadzenia fruktozy w owocach, jest wielką nadzieją winiarskiego „cool climate”, od niego też powstała nazwa winnicy.

Nasz winny ogródek nie jest komercyjnym przedsięwzięciem. To jedynie hobby, które mocno nas absorbuje fizycznie i finansowo ale daje w zamian wiele radości, satysfakcji i nadziei. To odskocznia od problemów, kłopotów i trosk dnia codziennego. Wyczekiwanie na dojrzałość owoców, zbiór oraz późniejsza winifikacja ma coś z magii. Bo przecież wino to nie tylko skomplikowane procesy chemiczne. Wino to historia jego powstawania od winnicy do piwnicy, to rocznik i temperament winiarza i w końcu wino to degustacja, która podświadomie zmienia nasz sposób życia, ponieważ chcąc próbować wino musimy zwolnić kroku.

Zwalniajcie więc Państwo kroku i przybywajcie do nas na wino. Zapewniamy, że wina nasze dobrze smakują, są świeże, czyste i bezpretensjonalne. Zdarza się, że zdobywają laury na profesjonalnych konkursach winiarskich. Zapraszamy więc na lokalne, lubelskie wino gronowe.

Adres:

Marzanna i Maciej Mickiewicz
ul. Zagrody 86
24-300 Opole Lubelskie
tel. +48 81 827 36 02
e-mail:m.micki@wp.pl
www.winnicasolaris.pl
GPS:  N 51° 9′ 30, E 21° 58′ 26

Maciej Mickiewicz

{gallery}galerie/winnica_solaris{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here