Winnica Cantina

0
Winnica Cantina
16fd96deba85a06311383433f152ed24
Udostępnij:

Winnica Cantina Karoliny i Mariusza Pacholak położona jest we wsi Mozów, 2 km od Sulechowa jadąc drogą krajową nr 278 w kierunku na Krosno Odrzańskie. Jak wiele winnic województwa lubuskiego odradza tradycje winiarskie tego regionu.

Karolina jest nauczycielką biologii, Mariusz nauczycielem akademickim UZ. Winogrodnictwo to pasja, którą łączą z pracą zawodową.

Obecnie powierzchnia uprawy obejmuje 1,2 ha. Dominującymi odmianami są: Riesling, Pinot Gris, Bianca, Rondo, Regent oraz Dornfelder.

Uczestnictwo w szkoleniach oraz konferencjach krajowych i zagranicznych przygotowywało nas do pracy nad jakością naszego produktu. Wytwarzane przez nas wina od 1999 roku, po latach starań zostały dostrzeżone i nagrodzone na wielu konkursach w regionie, a także o zasięgu ogólnopolskim.

Winnica Cantina jest członkiem Zielonogórskiego Stowarzyszenia Winiarskiego i Wspólnoty Kulturowej – Winnice Lubuskie. Jest także jednym z podmiotów Lubuskiego Szlaku Wina i Miodu, zrzeszającego winiarzy, pszczelarzy, a także agroturystykę, hotelarstwo oraz muzea.

Przybywających gości na winnicę Cantina wita św. Urban I – patron winnic, rolników i dobrego urodzaju. Kapliczka z patronem oraz zabytkowa, owalna beczka o pojemności 3510 litrów cieszy się dużym zainteresowaniem wśród enoturystów.

Przez cały rok winiarze otwierają swoje bramy i podejmują gości przybywających zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Dużym zainteresowaniem cieszą się tzw. „weekendy otwartych winnic”. Począwszy od długiego weekendu majowego aż do wrześniowego Winobrania – Dni Zielonej Góry, jeden wyznaczony weekend w miesiącu adresowany jest w sposób szczególny dla miłośników wina, osób zainteresowanych uprawą, pielęgnacją winnego krzewu i całą kulturą związaną z winiarstwem. Od kilku lat na Winnicy Cantina podczas „otwartego weekendu” gospodarze wędzą pstrąga na pędach winorośli, który w połączeniu ze schłodzonym wytrawnym rieslingiem, staje się oryginalną atrakcją kulinarną.

Zapraszamy zatem do odwiedzenia Winnicy Cantina w Mozowie (Gmina Sulechów), jej okolic oraz wielu ciekawych atrakcji na terenie całego naszego województwa lubuskiego.

Adres Winnicy Cantina:

Mozowo, gmina Sulechów

Adres korespondencyjny:

Karolina i Mariusz Pacholakowie
ul. Powstańców Warszawy 3/8
65-807 Zielona Góra
tel. kom.: +48 691 91 48 49, +48 69 56 57 069
e-mail :winnica@winnicacantina.pl
www.winnicacantina.pl

Karolina i Mariusz Pacholak

{gallery}galerie/winnica_cantina{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here