Winnica Pałac Mierzęcin

2
Winnica Pałac Mierzęcin
665e96c29d55b13435d7a8d39deafe53
Udostępnij:

Winnica Pałac Mierzęcin jest częścią kompleksu Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort. Położona jest nad Jeziorem Mierzęcińskim i zajmuje obszar 6,75 ha. Pierwszych nasadzeń dokonano w 2004 roku. Obecnie ponad 27 tysięcy krzewów winorośli rośnie na rozległym, łagodnym zboczu o orientacji południowej i południowo-zachodniej, jak i terenie płaskim.

Uprawiamy 19 odmian winorośli białych, m.in. Pinot Gris, Kernling, Riesling, Gewurztraminer, Chardonnay oraz czerwonych, Rondo i Regent.   Winnica leży na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu.

Posiadamy najnowocześniejszą przetwórnię wina w kraju oraz piwnicę do leżakowania win. Prowadzimy degustacje, szkolenia, a także wspólnie z szefem pałacowej kuchni Akademię Wina, gdzie dowiedzieć się można o zasadach łączenia wina z jedzeniem. Spotkanie odbywa się w formie wytwornej kolacji, a uczestnicy otrzymują certyfikat Akademii Wina Pałacu Mierzęcin.

Wyjątkową propozycją dla grup zorganizowanych jest możliwość uczestniczenia w winobraniu, począwszy od zbioru owoców, poprzez ich przerób, prasowanie, prace laboratoryjne, przygotowanie do fermentacji, po degustację fermentujących win ze zbiorników.

Wina z Winnicy Pałac Mierzęcin, dostępne w ciągłej sprzedaży, są efektem pracy profesjonalistów, dlatego są laureatami prestiżowych konkursów winiarskich, m.in. złoty medal za Rondo 2009 na Międzynarodowych Targach Wina ENOEXPO® 2012. Stanowią one znakomitą wizytówkę odradzającego się winiarstwa w Polsce i są kontynuacją rodzimej tradycji uprawy winorośli i produkcji wina.

Ponadto winogrona zebrane z winnicy są wykorzystywane w zabiegach winoterapii w naszym Grape Spa & Wellness, jak i kuchni pałacowej.

Poznaj naszą pasję jaką jest wino i odwiedź Winnicę Pałac Mierzęcin, degustując niepowtarzalne smaki. Zapraszamy!

Adres i kontakt:

Pałac Mierzęcin NOVOL Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
Mierzęcin 1
66-520 Dobiegniew
woj. lubuskie
winnica@palacmierzecin.pl
tel.: 95 – 71 31 500
www.palacmierzecin.pl
GPS: N: 52° 57′ 20″ E: 15° 50′ 10″

Monika Stępień

{gallery}galerie/winnica_palac_mierzecin{/gallery}

2 KOMENTARZE

  1. Ta winnica wykończył wielu ludzi, mimo, że oddali dla niej dużo serca i ogrom pracy. Dobre wino nie rodzi się na cierpieniu. Proszę – niech Pani uważa – To dziwne miejsce, które przynosi pecha uczciwym, solidnym, pracowitym, wykształconym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here