Winnica Amonit

0
Winnica Amonit
0243cbf1978673fe443d7558de6ab4f0
Udostępnij:

Winnica Amonit położona jest na Jurze Krakowskiej, w miejscowości Cianowice – oddalonej 13 km na północ od Krakowa. Cianowice to urokliwa, spokojna okolica, znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie Ojcowskiego Parku Narodowego. Łagodne pagórki, mnóstwo zieleni i malownicze widoki, sprawiają, że jest to idealne miejsce do organizowania rowerowych wycieczek.

Pierwsze krzewy winorośli posadziliśmy w roku 2008. Pomimo dość niekorzystnego położenia, (400 m.n.p.m.) przyjęły się na tyle dobrze, że w roku 2011 postanowiliśmy powiększyć areał uprawy do 0,45 ha. W planach są już kolejne nasadzenia. Tutejsze wapienny gleby – rędziny oraz specyficzny mikroklimat, mogą dać bardzo ciekawe rezultaty winiarskie. Mieliśmy już okazję się o tym przekonać podczas pierwszych prób naszego wina, którego ilości są na razie symboliczne, lecz swą jakością dobrze rokują na przyszłość. W najbliższych latach zamierzamy rozpocząć sprzedaż naszych win bezpośrednio na miejscu produkcji oraz do wyspecjalizowanych sklepów i punktów gastronomicznych.

Uprawiane odmiany:
Odmiany główne: Johanniter, Regent, Solaris.
Eksperymentalnie: Acolon, Bianca, Chardonnay, Dornfelder, Dunaj, Kerner, Muscat Ottonel, Müller Thurgau, Oporto, Phoenix, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Riesling, Rondo, Saint Laurent, Seyval Blanc, Sibera, Sigerrebe, Traminer, Villard Blanc, Zweigelt.
Odmiany deserowe: Biełyj Kokł, Dienał, King Ruby, Kodrianka, Muscat Bleu, Nero, Padarok Zaporożu, Palatina, Regina, Timur.

Okoliczne atrakcje turystyczne:
Pałac w Cianowicach – 300 m
Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach – 1,7 km
Ojcowski Park Narodowy – 3,5 km
Miasto Skała – 5 km
Zamek w Korzkwi – 6 km
Pałac w Minodze – 9 km
Zamek w Pieskowej Skale – 11,5 km
Kraków, Rynek Główny – 20 km

Adres i kontakt:Winnica Amonit
Marcin Niemiec
Aleja Parkowa 41
32-043 Cianowice
woj. małopolskie
winnica.amonit@gmail.com
www.winnicaamonit.pl
GPS: +50° 11′ 43.61″, +19° 52′ 38.46″

Marcin Niemiec

{gallery}galerie/winnica_amonit{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here