Winnica Comte

0
Winnica Comte
ac9ff722ccee9f796dea38c810f03e02
Udostępnij:

Na skraju Pustyni Błędowskiej, niedaleko Olkusza położona jest Winnica Comte. Nastawiona jest głównie na produkcję wina z klasycznych odmian winorośli właściwej, białe jako produkt wiodący, czerwone jako uzupełnienie.
Winnica Comte założona została w roku 2004, ale kilka odmian uprawianych było tu znacznie wcześniej. Aktualnie zajmuje powierzchnię 60 arów, w dwóch lokalizacjach. Obydwie ukierunkowane w stronę Pustyni Błędowskiej, jako naturalnego regulatora klimatu w tym rejonie, wysokiej temperatury w lecie, która jest oddawana w nocy, a niskiej zimą, którą pustynia akumuluje pozwalając na złagodzenie przymrozków. Do tego dochodzi doskonała dla winnicy struktura gleby gliniasto – wapiennej. Ma to duży wpływ na harmonię i równowagę otrzymywanego wina.

Maciej Kaplita, właściciel winnicy planuje rozszerzenie uprawy i szuka odpowiednich lokalizacji na kolejne parcele. Łącznie mają osiągnąć 4 ha. Wszytko po to, by produkować więcej wina i dużo przy tym zarabiać. Na razie produkują wino dla potrzeb własnych zdobywając coraz większe umiejętności i zyskując coraz większe uznanie, nie tylko rodziny, ale także profesjonalnych degustatorów i firm wprowadzających wino do obrotu.

Nastawiają się głównie na produkcję wina z odmian Vitis vinifera, białe jako produkt wiodący czerwone jako uzupełnienie.

Adres i kontakt:

Winnica Comte

Maciej Kaplita

ul. Hardego 19

32-310 Klusze

tel. kom.: +48 32 645 74 90

tel. kom.: +48 608 313 988

e-mail: biuro@winnicacomte.pl

www.winnicacomte.pl

{gallery}galerie/winnica_comte{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here