Winnica Janowice

0
Winnica Janowice
9063df0b1b4d9d96fd7fea653ac618e5
Udostępnij:

Winnica Janowice została założona wiosną 2013 roku na pięknym południowo – zachodnim stoku w Janowicach koło Tarnowa. Odpowiednie warunki klimatyczne pozwalają na uprawę odmian winorośli klasycznej – vitis vinifera (Pinot Noir, Pinot Noir Précoce, Chardonnay, Siegerrebe, Auxerrois), jak i odmian hybrydowych (Rondo, Regent, Solaris, Johanniter, Seyval Blanc), a niezwykłe położenie winnicy i zapierający dech w piersiach widok na Dolinę Dunajca sprawia, że uchodzi ona za jedną z najpiękniejszych winnic w Polsce.

Winnica jest naszą rodzinną pasją i za wszystkie procesy związane z jej uprawą oraz produkcją win odpowiadamy sami. W 2016 roku spełniliśmy wymogi dotyczące legalizacji winnicy w Polsce i otrzymaliśmy zgodę na oficjalną sprzedaż wraz z certyfikacją win z odmian jednoszczepowych. W tym samym roku dołączyliśmy do Małopolskiego Szlaku Winnego, który wspiera odradzającą się tradycję upraw winorośli w naszym regionie.

W tej chwili obszar uprawianych przez nas winorośli wynosi 1 hektar, ale już w najbliższych latach będziemy go powiększać. O świetnej lokalizacji winnicy świadczy sąsiadująca z naszą Winnica Uroczysko. Mamy nadzieję, że wina z Doliny Dunajca przypadną Wam do gustu, a już za kilka lat na janowickich wzgórzach winorośle nie będą rzadkością.

Adres i kontakt:

Wiesław Chlipała +48604413265
Karolina Chlipała +48504741916
info@winnicajanowice.pl

GPS: N 49°54’13.2 E 20°50’21.4

{gallery}galerie/winnica_janowice{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here