Winnica Kresy

2
Winnica Kresy
96cba9244d7f9076720df00586971bd0
Udostępnij:

Winiarskie Gospodarstwo Rolne Winnica Kresy położone jest w miejscowości Stoki, przysiółku Kresy, pomiędzy Cianowicami, Rzeplinem i Skałą na Jurze krakowsko-częstochowskiej , w odległości 20 km od Krakowa.
Właścicielem winnicy jest Robert Zięba. Pierwsze nasadzenia w winnicy Kresy miały miejsce w kwietniu 2007 roku. Później, sukcesywnie odmiany, które nie sprawdziły się w tym trudnym klimacie (413 m n. p. m) były usuwane i zastępowane bardziej odpornymi. W tej chwili owocująca winnica o powierzchni 34 arów, to pięć głównych odmian: Solaris, Regent, Rondo, Seyval Blanc i Cabernet Cortis, a w mniejszej ilości: Marechal Foch i Leon Millot,. W tym roku winnica została powiększona do powierzchni 1,5 ha. Został powiększony areał odmian już sprawdzonych i dosadzone trzy nowe: Johanniter, Hibernal i Monarch. W najbliższym czasie właściciele planują powiększenie winnicy do 3 hektarów.

Produkowane w Winnicy Kresy wina są wysoko oceniane przez degustatorów i krytyków winiarskich. Nie miały jeszcze okazji zaprezentować się na polskim rynku, ale niebawem to się zmieni. Właściciele planują sprzedaż wina od roczniak 2015. Na ukończeniu jest budynek ze znajdującą się w nim przetwórnią, piwnicą, salą degustacyjną i pokojami gościnnymi. Powstanie również okazała wiata biesiadna, w której będzie można raczyć się winem i dobrym jedzeniem, także w chłodne dni.

Adres winnicy:

Winnica Kresy
Robert Zięba
32-043 Skała
Stoki-Kresy 35
województwo: małopolskie

Adres do korespondencji:
31-033 Kraków,
ul. Westerplatte 3/22
tel.kom.: +48 602 611 761
e-mail: winnicakresy@gmail.com
strona internetowa:
www.facebook.com/pages/WinnicaKRESY

{gallery}galerie/winnica_kresy{/gallery}

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here