Winnica Smykań

0
Winnica Smykań
617a2776f20d4e817afffbdbb257cffa
Udostępnij:

Winnica Smykań powstała w 2005 roku na terenie istniejącego wcześniej Gospodarstwa Agroturystycznego Koziarnia w miejscowości Pogorzany-Smykań koło Szczyrzyca.
Wytwarzane są tu wina ze szczepów Rondo, Regent, Johanniter, Bianca, Seyval Blanc. Od 2010 r. ze szczepów Seyval Blanc i Bianca powstaje tam też wino musujące, zrobione tradycyjną metodą fermentacji wtórnej w butelkach. Wina czerwone dojrzewają w drewniany beczkach.

Specjalnością gospodarstwa są tradycyjne polskie dania, oryginalne potrawy z różnych regionów Polski, ale często również specjały z innych stron świata-kuchni włoskiej, hiszpańskiej, greckiej, francuskiej. Oferują też kuchnię wegetariańską opartą na tradycyjnych przepisach i produktach z okolicznych gospodarstw ekologicznych. W tym roku gospodarze uruchomili serowarnię, ich sery dojrzewające i twarogowe z mleka od krów rasy Czerwonej Polskiej stają się już słynne nie tylko w okolicy. Od 10 maja do jesieni, robią też własne, ekologiczne masło, maślankę i jogurty.

Z oferty Koziarni zadowoleni będą nawet bardzo wymagający enoturyści. Do dyspozycji jest 30 miejsc noclegowych w pokojach 2 i 3 osobowych z węzłem sanitarnym każdy. W niedużej sali gimnastycznej na terenie gospodarstwa ćwiczą zaprzyjaźnione szkoły yogi i fitnes kluby z całej Polski. W ogrodzie nad wodospadem jest sauna, a nad strumykiem przepływającym przez gospodarstwo plaża oraz stawy hodowlane z pstrągiem potokowym i tęczowym. Na amatorów wędkowania czeka staw rekreacyjny z wieloma gatunkami ryb.

Beskid wyspowy znany jest z pięknych tras pieszych i rowerowych o różnym
stopniu trudności, do poznania których zachęcają gospodarze. Przepiękne widoki na pojedyncze szczyty i przełęcze Beskidu rozciągające się przed oczami wędrujących szlakami turystów zostają w pamięci na długo.

Adres i kontakt:

Winnica Smykań
Jadwiga i Marcin Lorek
Pogorzany 221
34-623 Szczyrzyc
tel. +48 18 332 03 50

tel. kom.: +48 606 765 967

e-mail: biuro@ekoagro.pl
www.ekoagro.pl

Ewa Wawro

{gallery}galerie/winnica_smykan{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here