Winnica w Minodze

0
Winnica w Minodze
Winnica w Minodze
Udostępnij:

Winnica położona tuż przy Pałacu w Minodze to miejsce, gdzie ciężka praca łączy się z przyjemnością i wybornym smakiem płynącym z degustacji win tworzonych z miłości do natury. Winiarnia znajduje się na terenie zespołu pałacowo – parkowego nieopodal Krakowa, Ojcowa i Skały – w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Ta regionalna, przypałacowa manufaktura jest głęboko zakorzeniona w lokalnej historii. Winnica Pałacu Minoga znajduje się w idealnych warunkach – w piwnicach zabytkowego spichlerza na terenie dawnego folwarku z 1898 roku. Co ciekawe, lata temu przy Pałacu Minoga kwitło rolnictwo. Sadzono tutaj rośliny, warzywa i owoce. Tą tradycję kontynuuje się do dzisiaj.

Wina produkowane w Winnicy Pałacu Minoga posiadają wyborny, naturalny i harmonijny smak zakorzeniony w lokalnej historii. U wejścia do majątku stoi starannie odrestaurowana ponad 330-letnia brama.

Poznaj nasze wina. Zaskocz siebie i bliskich.

Ciekawostki o naszej minoskiej winiarni

• Pierwsze zbiory w Winnicy Pałacu Minoga w 2019 roku utworzyły debiutancki rocznik z odmian takich jak Marechal Foch, Regent, Leon Millot, Solaris i Seyval Blanc

• Nasze wino beczkowane jest w najwyższej jakości beczkach wykonanych z najszlachetniejszego dębu francuskiego

• Wino korkowane jest portugalskimi korkami – w 100% naturalnymi, uzyskiwanymi z pojedynczego kawałka kory dębu korkowego i gwarantującymi perfekcyjny proces dojrzewania w butelkach

Winnica w Minodze – winny potencjał natury bez wspomagaczy

W Winnicy w Minodze środki ochrony roślin ograniczamy do minimum. Każdy krzew, owoc, butelkę traktujemy indywidualnie – dbamy o każdy najdrobniejszy szczegół naszych win. Jako winnica wykorzystujemy potencjał natury i mamy w sobie wiele pokory. Odkrywamy na nowo sposoby pokolenia naszych dziadów i pradziadów, sami sadzimy, pielęgnujemy, zbieramy i selekcjonujemy ręcznie każdy ze składników naszego wina.

Zachęcamy do zwiedzania Pałacu w Minodze, po którym zapraszamy na degustację naszych win, która dostarczy wrażeń estetycznych – ucieszy serce, duszę i ciało. Termin degustacji należy ustalić telefonicznie.

Zwiedzanie i degustacja może odbyć się zarówno indywidualnie, jak i w grupie zorganizowanej. Wszystkie szczegóły zostaną ustalone podczas rozmowy telefonicznej.

Kontakt z Winnicą w Minodze

Zapraszamy do kontaktu +48 695 295 111 | info@minogapalac.pl

Adres Winnicy Pałacu Minoga: 

Pałac Minoga, Minoga 118, 32-046 Minoga

https://www.facebook.com/minogapalac

3 1
4
4
5
5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here