Winnica Dwórzno

4
Winnica Dwórzno
11ff87b754b564cf2c60e2628d5ec100
Udostępnij:

Winnica Dwórzno położona jest na Wysoczyźnie Mazowieckiej w otulinie lasów, w najwyższym punkcie na Mazowszu. Plantacja wznosi się nad pięciohektarowym jeziorem, granicząc z nim od południa. Przepiękna, „mazowiecka Toskania” o pagórkowatej powierzchni, z pożądaną dla winorośli południową ekspozycją. Wino produkowane jest naturalnymi, nieprzemysłowymi metodami winiarskimi, przy zastosowaniu możliwie najlepszych urządzeń do jego wytwarzania.

Początki przygody z wytwarzaniem wina przez właściciela Wiesława Gowina sięgają 2010 r, a komercyjnie winnica działa od 2014 r. Obecnie winnica zajmuje 4 ha, ale planowany rozwój i powiększenie upraw. Odmiany białe: Adalmiina, Aurora, Hibernal, Johanniter, Seyval Blanc, Solaris. Odmiany czerwone: Frontenac, Leon Millot, Marechal Foch, Regent, Heridan, Rondo, Swenson Red

Ciekawostką winnicy w Dwórznie jest ochrona przed szpakami, niszczącymi najbardziej dojrzałe owoce. Otóż, przed tym zniszczeniem strzegą plantacji 2 jastrzębie. Już sam głos jastrzębi budzi popłoch wśród pozostałych ptaków.

Obecnie winnicę można odwiedzić w celu zwiedzenia, zdegustowania wina i jego nabycia. W planach mamy budowę dodatkowego zaplecza, w tym sali ekspozycyjnej służącej do prezentacji regionu, winnicy i win oraz do degustacji, a także być może zaplecze gastronomiczne i noclegowe.

Gospodarstwo winiarskie prowadzi sprzedaż wina na miejscu, przez internet oraz w wybranych sklepach. Niebawem wprowadzić ma do obrotu także wina owocowe – malinowe oraz z czarnej porzeczki.

Adres i kontakt:
Winnica Dwórzno,
ul. Spokojna 43
96-320 Dwórzno
GPS 51.950344, 20.612613
dworzno.pl
kontakt@dworzno.pl

{gallery}galerie/winnica_dworzno{/gallery}

4 KOMENTARZE

  1. Czy to Winiarz, czy Ludzie winnica jest zajefajna, a niektóre wina to ambrozja. Odrobine zbyt produkcyjna brakuje w/w zaplecza ale to tez ma swój urok.

  2. Witam.Kilka razy konsumowałem wino z tej winnicy i nie było problemów. Niestety do dzisiejszego obiadu otworzyłem czerwone couvee z partii L006/17 i z niedowierzaniem stwierdziłem, że wino w butelce skwaśniało, zrobiło się „musujące”. A wszystko przez złej jakości korek. Szkoda… .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię