Winnica Artus

0
Winnica Artus
8d967de4fb0deac392e6fc1838a87d15
Udostępnij:

Winnica Artus położona jest w Kotlinie Sandomierskiej na Płaskowyżu Tarnogrodzkim, w niewielkiej miejscowości Cieplice, 10 km od Sieniawy. Winnica należy do rodziny Nogów i wszyscy jej członkowie czują się tam gospodarzami: Elżbieta i Wiesław oraz ich dzieci Marlena i Damian, który jest postacią wyjątkową w gronie członków Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia. Jest księdzem, wikariuszem parafii Zagórz. Ks. Damian to dobry duch podkarpackich winiarzy, dzięki niemu mają zapewnioną stałą opiekę duszpasterską.

Rodzina Nogów to kolejny przykład ludzi zawodowo związanych w różnymi branżami, dla których winiarstwo stało się wspólną pasją. Przygodę z winiarstwem rozpoczęli w 2007 r. Początkowo było to tylko kilkanaście krzewów posadzonych koło domu, szybko jednak wciągnęło ich to na dobre, a ciekawość przerodziła się w hobby. 10 arowa winnica powstała w 2010 r., rośnie tam 450 krzewów różnych odmian m.in Jutrzenka i Marechal Foch, Regent, Leon Millot, Johanniter i Bianca. Gospodarze podkreślają, że na razie winnica ciągle jeszcze raczkuje, ale cała rodzina mocno troszczy się o to, by było jej jak najlepiej. Nazwę też wybierali wspólnie, bardzo długo szukali określenia, które trafnie oddałoby miejsce lub sytuacje, w której winnica powstała. Po długich negocjacjach padło na Artus, co po łacinie oznacza, „część ciała”, a to dość bliska analogia do ich nazwiska.

Nie planują rozwijania winiarskiego biznesu, praca w winnicy przynosi im sporo radości i satysfakcji, a jej owocami chcą dzielić się z rodziną i ze znajomymi. To młoda winnica, ale gospodarze mają nadzieję, że wkrótce będą mogli już zapraszać gości na degustacje. W planach jest również niewielka piwniczka oraz stałe miejsce do degustacji. To jedyna winnica w okolicy, dlatego już teraz jest atrakcją dla miejscowych, którzy jej gorąco kibicują.

Adres i kontakt:

Elżbieta i Wiesław Noga
oś. K. Wielkiego 1/32
37-530 Sieniawa
tel. kom:. +48 500 588 926
e-mail: artus.winnica@poczta.fm lub artus@przeworskiewinnice.pl

Adres winnicy
Cieplice 67,
37-534 Adamówka,
powiat przeworski
GPS: 50.252726, 22.616681

Ewa Wawro

{gallery}galerie/winnica_artus{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię