Winnica Dwór Kombornia

0
Winnica Dwór Kombornia
d6f224fb534a83b00aac145bc92cdd0f
Udostępnij:

Winnica Dwór Kombornia położona jest na terenie zabytkowego zespołu dworsko-parkowego w Komborni. Jadąc od strony Krosna w kierunku zamku Kamieniec i rezerwatu „Prządki”, w Korczynie skręcamy z drogi głównej i kierując się drogowskazami, po 5 km dojeżdżamy okazałej bramy Dworu.

Przekraczając gościnnie otwartą bramę pniemy się podjazdem na szczyt niewielkiego pagórka otoczonego stawami. Mała, 5 arowa winniczka położona jest po wschodniej stronie dworu, obok malowniczych ruin XVI-wiecznego spichlerza.

Posadzona została dopiero wiosną 2012 r., ale jej właściciele, Marzanna i Ryszard Skotniczny, winem interesują się od dawna. Decydując się na założenie winnicy kierowali się winiarskimi tradycjami tego miejsca. W/g starych, testamentowych zapisów w XVIII wieku ówcześni właściciele dworu mieli setki beczek wina dojrzewającego w dworskich piwnicach. Obecni gospodarze chcą do niezwykłej historii tego miejsca dopisać polskie wino, którym częstowani będą goście Dworu.

Winnica powstawać będzie etapami. W obecnej lokalizacji na terenie zespołu dworskiego winnica będzie mieć powierzchnię 10 arów, natomiast w nowej, planowanej lokalizacji zostanie dwukrotnie powiększona. Na początek gospodarze zdecydowali się na sprawdzone odmiany: Rondo, Seyval Blanc i Jutrzenka. Oprócz odmian przerobowych planują także nasadzenia odmian deserowych.

Na tamtejsze wino trzeba będzie jeszcze poczekać. Tymczasem w trakcie spotkań kulinarno – degustacyjnych, nierzadko połączonych z koncertami muzyki live, organizowanych przez gospodarzy, szczególne miejsce zarezerwowane jest dla win pochodzących z innych winnic Podkarpacia.

Naturalne walory ziemiańskiej, wiejskiej rezydencji sprawiają że Dwór Kombornia jest miejscem idealnym na ucieczkę od hałaśliwej rzeczywistości i nieśpieszne smakowanie życia nie tylko dla enoturysty. Stylowe wnętrza kryją komfortowe indywidualnie aranżowane pokoje. Dwie restauracje zapraszają by posmakować dobrej kuchni. W Strefie Wellness i w bogatej ofercie zabiegów w SPA goście znajdą wszystko, co potrzeba, by poczuć błogi relaks, odprężenie i przypływ sił witalnych. Nawet zabiegi pielęgnacyjne oparte o dobroczynne działanie skórek winogron…

Adres i kontakt:

Winnica Dwór Kombornia
Marzanna i Ryszard Skotniczny
38-420 Korczyna
Kombornia 1
tel. +48 13 435 43 60
e-mail.: ryszard.skotniczny@dworkombornia.pl
www.DworKombornia.pl

{gallery}galerie/winnica_dwor_kombornia{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię