Winnica Ewy

0
Winnica Ewy
8376aace7af18ea8cafa499d7e69a6ec
Udostępnij:

Położona jest niecałe 2 km od centrum Jasła. Właścicielami są Ewa i Janusz Wawro. Początkowo winiarstwo było jednym z tematów, którymi zawodowo zajmowała się pani Ewa. Jako dziennikarka relacjonowała przebieg szkoleń prowadzonych w ramach programu „Podkarpackie winnice” i niepostrzeżenie sama złapała winiarskiego bakcyla.

40 arowa działka położona w malowniczej dolince, na południowo zachodnim stoku, bezpośrednio nad domem właścicieli, idealnie nadaje się do uprawy winorośli. Przy podejmowaniu decyzji o zakładaniu winnicy dla pani Ewy i pana Janusza, projektanta z zawodu, ważny był nie tylko aspekt użytkowy, ale także dekoracyjny – niebanalna aranżacja otoczenia domu. Wiosną 2006 r. posadzili pierwsze 5 arów, w kolejnych latach powiększali winnicę. Dziś zajmuje 13 arów, na tym jednak nie koniec, pan Janusz z inżynierską dokładnością wytyczył już miejsce pod kolejne nasadzenia.

 

Winnica powstała i jest prowadzona w oparciu o wskazówki i nadzór merytoryczny Romana Myśliwca. Rosną tam: Rondo, Regent, Marechal Foch, Leon Millot, Heridan, Swenson Red, Jutrzenka, Seyval Blanc, Johanniter oraz kolekcja odmian deserowych. Wytwarzane tam wino przeznaczone jest na potrzeby własne, gospodarze nie wykluczają jednak, że w przyszłości będą organizować degustacje dla enoturystów. Już teraz można jednak umówić się na zwiedzanie winnicy.

ADRES I KONTAKT:

Winnica Ewy
Ewa i Janusz Wawro
ul. Gorajowicka 15
38 – 200 Jasło
tel kom.: +48 502 146 485
e-mail: e.waro@winiarzepodkarpacia.pl

{gallery}galerie/winnica_ewy{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here