Winnica Michel – winiarska tradycja w sercu Podkarpacia

0
Winnica Michel – winiarska tradycja w sercu Podkarpacia
Udostępnij:


Idealnie nasłoneczniony stok we wsi Nowy Kamień, wśród wzgórz, lasów i łąk, niedaleko Bieszczadów – to tutaj znajduje się nasza podkarpacka winnica Michel. Powstała w 2017 roku, wraz z pierwszymi nasadzeniami, jako rodzinny projekt pełen szczerej pasji. To kontynuacja naszej winiarskiej przygody rozpoczętej dawno temu we Francji – stolicy wina.


Przez wiele lat regularnie podróżowaliśmy do Bordeaux i Margaux. To tam, u boku mistrzów, nauczyliśmy się winiarskiej sztuki, którą postanowiliśmy przenieść do Polski, do naszych rodzinnych stron i tym samym kontynuować historię jedynych w swoich rodzaju winnic Podkarpacia. Za misję obraliśmy sobie propagowanie kultury picia wina i szerzenie szacunku do tego szlachetnego trunku.


Z obranej misji wynika nasze podejście do pracy – każdą winorośl sadzimy, pielęgnujemy, a owoce zbieramy ręcznie, nie mechanicznie i niczego nie przyspieszamy. Dajemy roślinom tyle czasu, ile potrzebują, by zamienić się w najwyższej jakości wino, przygotowywane w skupieniu na jakości, nie ilości. Prosto z serca i w oparciu o autorską, tradycyjną recepturę.
Aktualnie winnica zajmuje 65 arów. To niedużo, ale dzięki temu mają Państwo pewność, że każdej sadzonce jesteśmy w stanie powierzyć dużo czasu i uwagi. To nasza przestrzeń ciężkiej pracy, ale też relaksu. W winnicy Michel czas płynie wolniej. Mamy nadzieję, ze dołączą Państwo do nas – w tej urokliwej krainie niedaleko bieszczadzkiej otuliny, na podkarpackim szlaku winnic i po prostu w naszym kawałku świata.

Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Najwyższej jakości wina z Podkarpacia Czerwone i białe wina, z którymi oprawią Państwo każdą, najbardziej wyjątkową okazję oraz dodadzą uroczystego klimatu codziennym wieczorom i pysznym posiłkom. Wina z winnicy Michele są również idealne na prezent – dla pary młodej i solenizantów. Kupią je Państwo, kontaktując się z nami, a niedługo również w kluczowych miejscach na mapie Polski.

Enoturystyka – zwiedzanie winnicy z degustacją

Dla dwojga zakochanych, dla bliskich przyjaciół, a także dla firm. Wszystkich chcących poczuć przytulną i szlachetną atmosferę tradycyjnej winnicy oraz wypróbować ekskluzywnych win z winnicy na Podkarpaciu zapraszamy na naszą autorską wycieczkę. Nie zabraknie winiarskich ciekawostek ani chwili na refleksję nad kieliszkiem. Ekskluzywne, dobre wina na wesele Na specjalne okazje przygotowaliśmy wina na wesele, z francusko-amerykańskich szczepów, takich jak Leon Millot i Maréchal Foch. To trunki o smaku idealnie dopasowanym do charakteru uroczystości i z piękną, stylizowaną etykietą, która spotęguje zachwyt każdego, kto po takie wino sięgnie.

Prawdziwi koneserzy nie piją wina; oni smakują tajemnice – Salvador Dali

Klimatyczne sesje zdjęciowe w winnicy

Są Państwo wielbicielami wina i marzą o pięknej sesji zdjęciowej, zrobionej w tradycyjnej piwnicy winiarskiej lub na polu gęsto usłanym winoroślą? Zapraszamy Państwa razem z fotografem do winnicy Michel. Poczujecie się tu, jak w domu, a zrobione u nas zdjęcia zostaną z Państwem na długo, za każdym razem przywołując ciepło tego czasu. Skontaktuj się z nami

Winnica Michel – dlaczego warto?

  • Wina wyrabiamy z największą starannością i tradycyjnymi metodami
  • Oferujemy wina czerwone i białe – na wiele okazji
  • Wybieramy najlepsze, francusko-niemieckie odmiany winorośli
  • Wszystkie prace w winnicy wykonujemy ręcznie i bez pośpiechu
  • Doświadczenie zdobywaliśmy pod okiem francuskich mistrzów
  • Piękna okolica winnicy o unikatowych warunkach klimatycznych i geologicznych


Nasze polskie wina

Oferujemy białe i czerwone wina: Leon Millot, Regent, Solaris, Rondo, Cabernet Cortis i Maréchal Foch.

Poznaj nasze wina

man woman hands with two glasses wine toast picnic outdoors 1024x681 1


Zainteresowała Państwa nasza oferta?

Zapraszamy do kontaktu

Telefon: 690 264 255 lub 519737831
e-mail: info@winnicamichel.pl
Winnica Michel, Chowaniec Wladyslaw, Nowy Kamień 140, 36-053 Kamień
Pon. – Sob. 10:00 – 18:00
Niedziela – 12:00 – 18:00

artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here