Winnica Mierzejewskich

1
Winnica Mierzejewskich
0e0e83a31054e8919990f9e9c3a6da47
Udostępnij:

W miejscowości Chmielnik, 10 km od Rzeszowa położona jest winnica Mierzejewskich. Jadąc tam z wizytą kierujemy się na północ drogą w stronę kościoła św. Marii Magdaleny, oddalonego ok 400 m od centrum wioski. Następnie skręcamy w prawo na wschód i jedziemy asfaltową drogą wijącą się wśród pagórków, łąk i starych sadów. Winnica rośnie na szczycie wzniesienia, po prawej stronie drogi.
Winnica założona została w 2009 r. przez pracującego w branży handlowej Grzegorza Mierzejowskiego. Winiarską pasję gospodarza zapoczątkowały wcześniejsze rodzinne wyjazdy na Węgry. Byli zauroczeni tamtejszymi winnicami i zwyczajem degustowania wina do każdego posiłku. Postanowili, że posadzą swoją winnicę i będą wytwarzali swoje wino. Z lokalizacją nie było problemu, od dawna państwo Mierzejewscy byli właścicielami idealnie nadającej się do tego działki, która tylko czekała na zagospodarowanie. Teraz cała rodzina cieszy się każdą chwilą spędzoną w tym urokliwym miejscu, które – jak mówią właściciele – ma w sobie jakąś magię, pozwalającą zregenerować siły, odpocząć i optymistycznie nastroić się do dalszej pracy i życia. Sami pielęgnują swój azyl, traktując konieczne prace w winnicy z pasją i oddaniem.

Teraz winnica zajmuje 50 arów powierzchni, ale gospodarze planują powiększenie jej do 1 ha i wybudowanie przetwórni z miejscem do leżakowania wina. Uprawiane odmiany to głównie Regent, Cabernet Cortis, Solaris, Johanniter, Seyval Blanc, Siegerrebe. W tym roku zamierzają rozpocząć produkcję wina, w przyszłości planują jego sprzedaż.

Na razie uczą się jak je poprawnie zrobić. Pan Grzegorz, jako członek SWP przeszedł już szereg szkoleń teoretycznych i praktycznych, ma zamiar systematycznie korzystać z następnych. Enoturystom zainteresowanym winnicą oferują jej zwiedzanie, oczywiście po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie.

ADRES I KONTAKT:

Winnica Mierzejewskich
Beata i Grzegorz Mierzejewski
35-323 Rzeszów
ul. Tatrzańska 4
tel. kom.: +48 604 448 322
e- mail: mierzejewski@wp.pl

adres winnicy:
gmina Chmielnik

Ewa Wawro

{gallery}galerie/winnica_mierzejewskich{/gallery}

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here