Winnica Mitumi

0
Winnica Mitumi
Winnica Mitumi
Udostępnij:

Położona na Kaszubach Winnica Mitumi jest dużą atrakcją nie tylko dla turystów enoturystów. Odwiedzających ją gości zachwycają rosnące tam równiutkie rzędy winorośli skrywające sięwmalowniczej okolicy, w otulinie kaszubskich lasów i jezior. Ale jeszcze bardziej chyba zachwyca bogata oferta, jaką mają dla swoich gości otwarci i sympatyczni właściciele winnicy.

Winnica Mitumi to część gospodarstwa enotutystycznego położonego na pograniczu kaszubsko-kociewskim we wsi Nowe Polaszki, w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, w gminie Stara Kiszewa. Właścicielami tej uroczej posiadłości są Ola i Adam Czajowie.

Winnica Mitumi założona została w 2016 r. a już w maju 2019 r. uruchomiona została oferta agroturystyczna. Całkowita powierzchnia ogrodzonego terenu wynosi ok. 1.5 ha wraz z umiejscowionym centralnie stawem.

Sama winnica zajmuje 1,2 ha, rośnie tam ponad 1000 krzewów winorośli na wina białe i czerwone: Solaris, Jutrzenka, Seyval Blanc, Aurora, St. Pepin, Regent, Abudance, Rondo, Leon Milot, M. Foch, Cascade. Właściciele planują rozpocząć sprzedaż wina w 2021 roku.

W ofercie dla enoturystów (i nie tylko) znajdą się 2 domki: 9-cio i 12-sto osobowy. Każdy domek jest kompletnie wyposażony, przy każdym z nich znajduje się prywatny basen, sauna, huśtawka (wraz z huśtawką dla dzieci) oraz taras. Do dyspozycji gości duża wiata z grillem, wędzarnią oraz piecem chlebowym. Przy stawie znajduje się pomost do łowienia ryb oraz mini plaża, jest tam też miejsce na ognisko. W pobliżu kompleksu ok. 5 min pieszo znajduje się malownicze jezioro Hutowe. Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogą uczestniczyć w spływie kajakowym po okolicznych rzekach oraz do wycieczek rowerowych po okolicy.

Ola i Adam, na tym co już mają w ofercie, nie zamierzają jednak poprzestać. Z myslą o swoich gościach już planują budowę kolejnego domu z basenem. Powiększyć ma się także areał winnicy.


Adres i kontakt:

83-433 Nowe Polaszki 16 H
woj. pomorskie
www.winnicamitumi.pl
FB winnicamitumi
tel. +48 668 419 520,

GPS 54.042387, 18.119663

Wśród licznych atrakcji w okolicy znaleźć można m.in. :

•             Kaszubski park miniatur – park w Stryszej Budzie z modelami w skali 1:25 znanych obiektów z Kaszub jak również z całej Polski i ze świata ok. 53 km (51 min)

•             Wieża widokowa w Wieżycy – najwyższe wzniesienie polskich pojezierzy oraz całego Niżu Polskiego. Wierzchołek jest porośnięty lasem bukowym. ok.34 km (30 min)

•             Skansen we Wdzydzach Kiszewskich – najstarszy skansen w Polsce. Jest naprawdę duży i robi wrażenie. Miejsce na pewno warte odwiedzenia. ok.18 km ( 20 min)

•             Miasto Kościerzyna – warte odwiedzenia miasto z piękną starówką, oraz nowo wybudowaną galerią. Znajdziemy tam również: Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Akordeonu, Muzeum Kolei. Zachęcamy do skosztowania regionalnego browaru jak i pysznej kaszubskiej kuchni w „Starym Browarze” ok.15 km ( 20 min)

• Ferma strusi afrykańskich – Garczyn ok. 11km ( 16 min)

• Jezioro we Wielu – piękne jezioro położone na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, ok. 28km (ok 30 min.)

• Zamek w Bytowie. Muzeum Zachodnio kaszubskie – Gotycki Zamek krzyżacki w Bytowie jest najważniejszą atrakcją miasta. Wybudowano go na początku XV wieku. Bytów to nie tylko zamek, ale również centrum miasteczka w którym możemy skosztować przepysznych lokalnych lodów rzemieślniczych. ok.50km ( 40 min)

• Szymbark – centrum edukacji i promocji regionu.(www.cepr.pl). Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w Szymbarku jest „Dom do Góry Nogami”, cieszący się ogromną popularnością wśród turystów. Znajduje się tam również bunkier Gryfa Pomorskiego, najdłuższa deska świata. W okolicy znajduje się Park Linowy oraz jest możliwość obejrzenia seansu w Kinie XD jak i skosztowania pysznego lokalnego browaru. Na terenie znajdują się również takie atrakcje jak: własnoręczny wypiek chleba, samodzielne pieczenie kiełbasek, plac zabaw, mini zoo, sala biesiadna. ok.34km ( 30 min)

• AQUAPARK w Kościerzynie- ok.15 km (20 min)

• Spływy kajakowe rzeką Wierzycą www. Czolenko.pl. Dla naszych klientów 10 procent zniżki.

• Stoki narciarskie w Przywidzu i Trzepowie – ok. 30km ( 30 min),

• Odległości od Trójmiasta:

Gdańsk – ok. 68 km (1h)
Gdynia – ok. 77 km (1.10h)
Sopot – ok 77 km (1h)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here