winnica Patria

1
winnica Patria
6577c6b0fbc4ba9ae61ff6583dc67c84 scaled
Udostępnij:

Założona w 2007 roku winnica Patria położona jest na Górnym Śląsku w Imielinie, wśród pól i lasów w pobliżu zbiornika wody pitnej Dziećkowice. Bliskość wody warunkuje specyficzny, łagodny mikroklimat, co korzystnie wpływa na kondycję krzewów, a co za tym idzie, również na jakość wina.

Obecnie na winnicy uprawianych jest około 3 000 krzewów na obszarze ponad 1 ha. Wina białe produkowane są z odmian winorośli: Seyval Blanc, Sibera, Bianca, Jutrzenka, Solaris, Siegerrebe, Traminer, natomiast czerwone z odmian: Rondo, Regent, Cabernet Dorsa.

Zarówno uprawa krzewów winorośli, jak i sam proces produkcji wina są ekologiczne co oznacza brak użycia nawozów sztucznych, syntetycznych środków ochrony roślin. Procesy uprawy, zbiorów i produkcji odbywają się w sposób ręczny, co umożliwia stałe monitorowanie jakości krzewów oraz wyselekcjonowanie najlepszych jakościowo owoców do wytwarzania wina.

Wina z Patrii wytwarzane są tradycyjnymi metodami winifikacji, bez użycia chemicznych polepszaczy smaku, związków odkwaszających, czy syntetycznych aromatów.

Umożliwia to uzyskanie jakościowego wina gronowego o niepowtarzalnym bukiecie i smaku, które odzwierciedlają siedlisko (terroir) i klimat w jakim uprawiane są krzewy winorośli. Wina z winnicy Patria nagradzane były na wielu konkursach winiarskich.

Prowadzimy sprzedaż własnego wina opodatkowanego akcyzą- jego zakup możliwy jest w winnicy.

W piwnicach winnicy Patria znajduje się profesjonalna sala degustacyjna, która stwarza odpowiedni nastrój do degustacji oraz rozmów o winie.

Prowadzimy degustacje przystosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Wizyta w naszej winnicy jest doskonałą okazją do poznania smaku polskich win, jak również poszerzenia swojej wiedzy o uprawie winorośli oraz produkcji wina.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia winnicy Patria i degustacji win z Górnego Śląska.

Prosimy o telefoniczne uzgodnienie terminu wizyty na winnicy oraz degustacji.

Adres i kontakt:

Jacek Penczek

tel: 505 572 408

Jan Penczek

tel: 502785859

e-mail: winnica.patria@wp.pl

{gallery}galerie/winnica_patria_1{/gallery}

1 KOMENTARZ

  1. Mieliśmy przyjemność odwiedzić tą uroczą winnicę, skosztować zacnych win i zagadać się z winiarzem. Chciełoby się aby takich cudownych miejsc było w naszym kraju więcej. Serdecznie polecamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here