Winnica Nad Jarem

5
Winnica Nad Jarem
7aa3cdbe521e8339c01d4c47e738f898
Udostępnij:

Winnica Nad Jarem położona jest w miejscowości Złota przy trasie krajowej Sandomierz – Kraków, na lessowym, południowym stoku wzgórza Chwacała. Właścicielami są Sylwia i Mateusz Paciura.
Jak większość winiarzy-pasjonatów, państwo Paciurowie zawodowo zajmują się czymś zgoła odmiennym – on jest właścicielem pracowni projektowej, jego żona studiowała hotelarstwo i turystykę, a zdobytą wiedzę wykorzystuje teraz we własnym gospodarskie winiarskim.

Wino lubili od dawna, ale swoją winiarską przygodę rozpoczęli od odziedziczenia działki, położonej pomiędzy sadami morelowymi wiśniowymi i jabłkowymi. Po niedługim namyśle, postanowili, że posadzą tam winną latorośl. Pierwszych nasadzeń dokonali w 2009 roku, zdecydowali się na same białe odmiany: Bianca, Muskat, Hibernal. Wiosną 2010 roku dosadzili: Regent, Rondo, Zweigelt – odmiany na wina czerwone. Nie zamierzają jednak na tym poprzestać, już planują nowe nasadzania i powiększenie winnicy z obecnych 81 arów do hektara. Aktualnie adaptowane są budynki na winiarnię z salą degustacyjną.

Jak widać winiarstwo szybko ich wciągnęło, winnica zarejestrowana jest w ARR i jeszcze w tym roku wprowadzą je na rynek.

Obecnie oferują oprowadzenie po winnicy oraz degustację wina w winnicy. Gospodarze mieszkają w Kielcach, wybierając się do nich w odwiedziny trzeba się wcześniej umówić.

Adres i kontakt:

Winnica Nad Jarem
Sylwia i Mateusz Paciura
27-650 Samborzec
Złota 161
tel. kom.: +48 509 327 327 lub +48 668 101 448
e-mail: m.paciura@pemat.pl, spaciura@op.pl
www.winnicanadjarem.pl

 

{gallery}galerie/winnica_nad_jarem{/gallery}

 

 

5 KOMENTARZE

  1. Kupiłem w Winnicy Nad Jarem czerwone wytrawne wino (chciałem białe, ale niestety wszystko już sprzedali) i muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Winko pierwsza klasa, żałuje tylko tego, że kupiłem 4 butelki a nie 10 😉 .

  2. Dzisiaj skosztowaliśmy na rynku w Sandomierzu białego wina 'Odesa’ i jednogłośnie postanowiliśmy kupić butelkę na wieczór 😉 Wino ma bardzo przyjemny, łagodny aromat i smak, doskonały dla podniebienia kobiet ale dla mężczyzn też ok. Cena …hmm ale wspierajmy co polskie! Do zobaczenia w winnicy bo podobno goszczą tam wyśmienicie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here