Winnica Płochockich

0
Winnica Płochockich
HER 6744
Udostępnij:

Winnica Płochockich: najstarsza profesjonalna winnica w regionie i najbardziej utytułowana, obecnie o pow. 4,5 ha. W uprawie 20 szczepów, zarówno tradycyjnych vitis vinifera jak Riesling, Pinot Noir czy Zweigelt jak i nowych odpornych odmian jak Seyval blanc, hibernal, Johaniter czy Rondo. Co roku powstaje kilkanaście etykiet win, z czego zdecydowana większość jest nagradzana na różnych konkursach winiarskich. Wina tworzone z pasji, bezpośrednio przez właścicieli winnicy Basię i Marcina, których fascynuje tradycja związana z powstawaniem wina w różnych krajach – stąd m.in. sprowadzenie do Polski pierwszych oryginalnych kvevr z Gruzji i rozpoczęcie wytwarzania jednego z win przy ich użyciu.

Rodzinna winnica położona na południowym stoku wzgórza, kilkanaście kilometrów od Królewskiego Miasta Sandomierza, w miejscowości Daromin. Początki winnicy sięgają roku 2006 , kiedy zostały posadzone pierwsze krzewy winorośli, obecnie winnica osiągnęła wielkość ok. 5 ha nasadzeń, z 65% udziałem odmian białych, posiadając łącznie w uprawie ok.20 szczepów winorośli. Każdego roku powstaje kilkanaście rodzajów win, zróżnicowanych zarówno pod względem charakteru i stylu jak i wytrawności, które po wejściu do oficjalnej sprzedaży w 2009 roku, zdobywają uznanie zarówno miłośników wina jak i profesjonalistów z branży winiarskiej. Dowodem na to są liczne medale, zdobywane corocznie na różnych konkursach winiarskich, także międzynarodowych, z których największym osiągnięciem było dwukrotne zdobycie Grand Prix konkursu w Zielonej Górze oraz Grad Prix konkursu w Jaśle w roku 2017. Otrzymujemy także wiele pozytywnych opinii ludzi pijących nasze wina dla czystej przyjemności, którzy przyjeżdżają do nas często z bardzo odległych miejsc.Podczas całego procesu tworzenia wina pracują przy nim wyłącznie członkowie rodziny właścicieli – Basia , Marcin i syn Piotr . Jednym z kluczowych fundamentów wysokiej jakości naszych win jest tradycyjny, naturalny sposób ich wytwarzania, a w szczególności fakt poszanowania podczas winifikacji naturalnej równowagi znajdującej się w odpowiednio dojrzałych i zdrowych owocach.
Winiarze i właściciele: Barbara i Marcin Płochoccy – członkowie założyciele Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy, członkowie Sandomierskiego szlaku Winiarskiego, członkowie sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie, Świętokrzyska Kuźnia Smaków winiarze w pierwszym pokoleniu, skrajni pasjonaci i wielcy miłośnicy winorośli i wina.

Winnica oferuje:
Grupy (po uzgodnieniu z wyprzedzeniem terminu):
Degustacja z 3 win (pieczywo+woda+deska serów) + zwiedzanie winnicy i winiarni – czas trwania ok 1,5 godziny
Degustacja z 5 win (pieczywo+ woda+deska serów) +zwiedzanie winnicy i winiarni – czas trwania ok. 2 godziny.
Na życzenie możliwa degustacja z większej ilości win.

Goście indywidualni ( maj-sierpień: po umówieniu telefonicznym w wybrane soboty godz:17.00)
Zwiedzanie winnicy i winiarni + mini degustacja 2-3 win

Noclegi; (maj-sierpień)
Zapraszamy do skorzystania z noclegów przy winnicy:
4 pokoje dwuosobowe
1 apartament czteroosobowy
1 apartament dwuosobowy

Dojazd: z Sandomierza: Wysiadłów, Wilczyce, Daromin 2 (za skrętem na Pielaszów)
GoogleMaps ‘winnicadaromin’

Dane kontaktowe:
Barbara i Marcin Płochoccy
Daromin 2
27-612 Wilczyce
WWW.winnicaplochockich.pl
basia@winnicaplochockich.pl Tel. 504 012 189
marcin@winnicaplochockich.pl Tel.534 554 708
mapka z dojazdem (podwójna – Daromin względem Sandomierza, opatowa i Ożarowa,
druga- zbliżenie na sam Daromin z zaznaczeniem trasy od Przezwody, skręt w lewo na mostek, skręt w lewo na Pielaszów 2, dojazd do nas).

źródło: www.sandomierskiszlakwiniarski.pl

{gallery}galerie/winnica_plochockich{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię