Winnica Wspólna Droga

0
Udostępnij:

„Wino jest najpotężniejszym spośród napojów, najsmaczniejszym spośród lekarstw i najprzyjemniejszym spośród potraw”… mając na uwadze to ludowe powiedzenie – właściciele Winnicy Wspólna Droga zakasali rękawy i postanowili się z tą magiczną materią zmierzyć.

Aneta Dmowska i Arkadiusz Albrechowicz doskonale wiedzą jakie wino im smakuje, jakie chcieliby produkować i jakim częstować swoich gości oraz klientów.

Dlatego Winnicy Wspólna Droga to wyłącznie vitis vinifera. Tak sobie postanowili i tego się trzymają.

Na chwilę obecną parcela to ok. 1 000 krzewów – Pinot Gris, Pinot Blanc, Zweigelt.

W planach jest powiększenie winnicy o kolejne nasadzenia oraz nowe odmiany.

Winnica Wspólna Droga jest bardzo młoda, jednak właściciele zdobywali doświadczenie winiarskie już od ponad 6 lat. Pracowali przy uprawie winorośli, podróżowali zwiedzając winnice na Południu Europy, czytali fachowe publikacje, brali udział w szkoleniach itp… Mają na koncie medal na Enoexpo za wykonane autorskie wino.

Aneta i Arek doskonale wiedzą, że stworzenie dobrego wina to miesiące ciężkiej pracy najpierw w polu a następnie w piwnicy. Dlatego oprócz wyboru miejsca pod uprawę zadbali o doskonałe warunki produkcji oraz przechowywania.

Zainwestowali w dobry sprzęt oraz profesjonalne piwnice. Przede wszystkim jednak uzbroili się w gigantyczne pokłady pokory i cierpliwości. Postanowili, że nie zależy im na szybkim efekcie i sukcesie komercyjnym ale na tworzeniu wina „z serca”, takiego z którego będą dumni bo się przy jego produkcji zmęczą, zmoczą, wypocą i pobrudzą.

Wszystkie etapy produkcji wykonują samodzielnie oraz razem podejmują decyzje co do losów już gotowego wina. Tworzą produkt w 100% autorski co jest często powodem do wielkiej dumy ale czasem trzeba umieć wziąć porażkę na swoje barki…

Właściciele nie ukrywają, że nadal się uczą, chętnie i z pokora podglądają kolegów winiarzy z większym doświadczeniem oraz czerpią z ich rad… a jest kogo podglądać, ponieważ w Stowarzyszeniu Małopolskiego Przełomu Wisły doświadczonych od lat specjalistów z pasją nie brakuje.

Pomaga im bardzo miejsce, które sobie pod winnicę wyszukali – a nie był to łatwy i szybki proces … szukanie „działki – idealnej” trwało prawie 2 lata.

Winnica Wspólna Droga zlokalizowana w Lesie Stockim 6 w rejonie Małopolskiego Przełomu Wisły, w pobliżu Kazimierza Dolnego.

Produkowane tu wino swój wyjątkowy smak zawdzięcza żyznym glebom lessowym powstałym ok. 50 mln lat temu. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania winnicy i winiarni po uprzednim kontakcie telefonicznym lub mailowym. Istnieje możliwość degustacji i zakupu win.

Adres i kontakt:

Winnica Wspólna Droga

Las Stocki 6
gmina Końskowola
woj. lubelskie

Tel. Arek: 696-452-381

Tel. Aneta 504-077-564

{gallery}galerie/winnica_wspolna_droga{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here