Dotacje unijne na wyposażenie winnicy

0
Dotacje unijne na wyposażenie winnicy
37006d1f78a382af9c665654f8162781
Udostępnij:

W 2015 roku wystartują konkursy w ramach nowej perspektywy unijnej, a przedsiębiorcy/rolnicy będą mogli starać się o dofinansowanie projektów związanych między innymi z zakupem nowych maszyn i urządzeń oraz wyposażenia.
W najbliższym czasie zostaną ogłoszone konkursy w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (zastępuje Innowacyjną Gospodarkę), natomiast ukazały się już wstępne harmonogramy naborów wniosków dla regionalnych programów operacyjnych, dotyczące wybranych województw.

Dofinansowanie w postaci pożyczki, zaliczki, refundacji kosztów lub premii mogą otrzymać przedsiębiorstwa (mikro, małe, średnie) oraz rolnicy.

Dotacje dla Rolników:

Osoby mające status rolnika z gospodarstwem rolnym pow. 2 ha lub firmy przetwórczo-rolne mające siedzibę na obszarach wiejskich mogą starć się o zwrot 60% kosztów w Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: Dla nich skierowane jest działanie 7.5.1: Pomoc na inwestycje w gospodarstwach rolnych. Wartość inwestycji do 500 tys. zł.

Dotacje na mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą starać się o dofinansowanie z Krajowych Programów Operacyjnych oraz 16 Regionalnych Programów Operacyjnych. (Np. Przedsiębiorcy z małopolski składają wnioski do Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie). Do końca marca powinniśmy znać dokładny harmonogram konkursów. Na uwagę zasługuje Oś priorytetowa I (Nowoczesna gospodarka) i III (Przedsiębiorcza Małopolska).

Więcej informacji udzielą Państwu pracownicy Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie.

Angelika Ślęczek
Specjalista ds. marketingu
TSN Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here