Podkarpaccy winiarze odwiedzili Somló i Badacsony

0
Podkarpaccy winiarze odwiedzili Somló i Badacsony
ed7b17da6cf518a8c679fcad36d4a22c
Udostępnij:

W ramach winiarskiej edukacji i enoturystycznej aktywności grupa członków Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia pojechała zwiedzić winnice w Somló i Badascony, dwóch sąsiadujących ze sobą, cenionych przez enoturystów regionów winiarskich specjalizujących się w winach białych.
To nie był pierwszy wyjazd podkarpackich winiarzy do tych regionów. W ciągu minionych 12 lat, w ramach cyklicznych szkoleniowych programów dofinansowanych przez samorząd Podkarpacia byli tam kilkakrotnie. Tym razem wyjazd dofinansowany był ze środków własnych SWP. To była wspaniała okazja do nawiązania kolejnych kontaktów z kolegami-winiarzami z Węgier. W wolnych chwilach nie zabrakło konstruktywnych dyskusji na temat nowej roli i wyzwań jakie czekają Stowarzyszenie w najbliższych miesiącach i latach.

Odwiedzone winnice w Somló to: Kolonics Karoly Pinceszet, Kreinbacher, Istvan Stephan Spiegelberg, 5HÁZ Borbirtok, Varkapitany. W regionie Badacsony nad Balatonem podkarpaccy winiarze odwiedzili winnice: Szaszi, Laposa Birtok.

Tłumaczem na wyjeździe był zaprzyjaźniony winiarz z Tokaju Sandor Szedmak, a program wyjazdu przygotował Roman Myśliwiec.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w wyjazdu

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here