Ruszył portal www.visegradwineroute.eu

0
Ruszył portal www.visegradwineroute.eu
e9fe550ba3c0c201d69e3bc0a455b623
Udostępnij:

W połowie kwietnia ruszył portal www.visegradwineroute.eu realizowany w ramach projektu „Visegrad Wine Route” (Wyszehradzki Szlak Wina). Projekt, współfinansowany ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego ma przyczynić się do po powstania turystycznego produktu transgranicznego, promując enoturystykę w krajach wyszehradzkich. Partnerami w projekcie są: Instytut dla Zjednoczonej Europy (Polska), Obywatelskie Stowarzyszenie MOHYLA (Słowacja), Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia (Polska), Instytut Rozwoju Regionalnego (Czechy) oraz Szlak Wina Pécs-Mecsek (Węgry).

Portal jest obecnie dostępny tylko w języku angielskim, ale już w połowie czerwca zostanie uruchomiona wersja polskojęzyczna i w najbliższych miesiącach przywidziano również uruchomienie wersji czeskiej. W portalu można znaleźć informacji nt. regionów winiarskich dotychczas zaangażowanych w projekcie oraz informacje nt. winnic z tych regionów. Wyszehradzki Szlak Wina jest projektem „otwartym”, to znaczy, że każda winnica chcąca się promować z dowolnego regionu Polski, Czech, Słowacji i Węgier może wstąpić i zostać uwzględniona w bazie winnic partnerskich.

Projekt zakończy się oficjalnie w maju 2013 r. 6-dniową wizytą studyjną po winnicach z regionów uczestniczących w projekcie (12-17 maja 2013 r.) oraz dystrybucją broszury podczas V Dni Węgrzyna & CK Wino w Krakowie (16-19 maja 2013 r.). Jednak partnerzy zamierzają dalej rozwijać inicjatywę, podejmując różnorodne działania marketingowe na rzecz promocji ekoturystyki wyszehradzkiej.

Więcej informacji udzieli personel projektu pod adres info@visegradwineroute.eu

Zapraszamy również do śledzenia na portalu facebook:

www.facebook.com/visegradwineroute

Giovanni Arlotti
koordynator projektu Visegrad Wine Route

{gallery}galerie/WSW{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here