W podkarpackich winnicach turyści degustują i zwiedzają

0
W podkarpackich winnicach turyści degustują i zwiedzają
f63fb9fc1888bac2143cb5d1de3bea0f
Udostępnij:

Połowa spośród ponad 150 winnic na Podkarpaciu przyjmuje turystów. Miejscowi winiarze turystom podróżującym w regiony winiarskie oferują m.in. zwiedzanie winnic oraz degustacje – poinformowała sekretarz Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia Ewa Wawro.
„Turystyka winiarska w naszym regionie pojawiła się dopiero kilka lat temu, jednak zainteresowanie podkarpackimi winnicami rośnie z roku na rok” – powiedziała Wawro.

Dodała, że enoturystów, czyli turystów zwiedzających regiony winiarskie, w winnicach południowo-wschodniej Polski „można spotkać codziennie”. „Niektóre spotkania są wcześniej zaplanowane, ale wielu gości z kraju i zagranicy zagląda do nas np. przy okazji pobytu w Bieszczadach, czy Beskidzie Niskim” – zaznaczyła sekretarz SWP.

Kilka winnic oficjalnie już sprzedaje swoje wyroby. Kolejnych kilka załatwia formalności i w przyszłym roku będzie mogło już sprzedawać wino z tegorocznych zbiorów. Według Wawro, winiarze nie mają problemów ze sprzedażą wina.

„Przyjeżdżają do nas enoturyści nastawieni nie tylko na degustacje, wielu z nich nasze wina chce kupić i zaprezentować swoim znajomym. Chcą pokazać, że polskie wina w niczym nie ustępują tym wytwarzanym w starych krajach winiarskich. Nasze wina są typowe dla klimatu; określamy je mianem win północnych” – zauważyła.

Cały tekst na Portal Spożywczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here