Małopolska Jesień Enologiczna 2015 – Święto Kuchni i Wina!

0
Małopolska Jesień Enologiczna 2015 – Święto Kuchni i Wina!
1659cc75227694996edfedee430cb4a4
Udostępnij:

Oto po raz pierwszy w Krakowie i po raz pierwszy w Małopolsce świętujemy wino i winiarstwo! Na dodatek w połączeniu z lokalną kuchnią i najlepszymi kulinarnymi produktami regionu!
Małopolska Jesień Enologiczna to całkowicie nowa, oryginalna i super atrakcyjna propozycja wydarzenia kulturalnego w kalendarzu regionu, a jednocześnie wydarzenie medialne – poprzez radio, internet i prasę będziemy informować Państwa o przebiegu naszych imprez i edukować mieszkańców Krakowa i okolic o winie, smacznym i zdrowym odżywianiu oraz bogactwie kulturowym ukrytym w winiarstwie – zajęciu, które łączy pokolenia, łączy rodziny, jednoczy ludzi w odkrywaniu urody życia.

Imprezy zaplanowane w ramach Małopolskiej Jesieni Enologicznej adresujemy do pasjonatów wina i kuchni oraz miłośników historii i małopolskich tradycji – do wszystkich tych z Państwa, którzy w winiarstwie dostrzegają obecność humanistycznych wartości – łączenia pracy, pasji i piękna!

Serdecznie zapraszamy Was na to jedno z największych wydarzeń branży winiarskiej w naszym regionie! Przekonajcie się, jak w Małopolsce odradza się i kwitnie winiarstwo, którego początki sięgają IX wieku, kiedy to na wzgórzu wawelskim założono prawdopodobnie pierwszą winnicę w naszym kraju.

Dzięki udziałowi w zaplanowanych imprezach poznacie czołowych polskich specjalistów z zakresu enologii oraz producentów i importerów wina.

Odwiedzicie małopolskie winnice i osobiście poznacie małopolskich winiarzy – wspaniałych ludzi, którzy porzucili swoje dotychczasowe kariery i w swoich winnicach stworzyli swoje własne mikroświaty, w których się realizują i spełniają.

Uzyskacie również wiedzę o najnowszych trendach w sprzedaży wina oraz jak tworzyć kartę win w restauracjach, czy też w Waszych domach, gdy zaplanowaliście specjalną kolację przy świecach dla ważnych gości lub kameralną „we dwoje”, by celebrować chwilę z najbliższą Wam osobą.

2 miesiące warsztatów, szkoleń i konferencji dotyczących polskiego wina, cydrów oraz produktów regionalnych.

Wrzesień – wyjazdy studyjne do Małopolskich winnic

Październik – warsztaty kulinarne i pokazy filmowe

Listopad – KONFERENCJA

„Historia kulturowa produkcji i spożycia wina i cydrów w Polsce oraz perspektywy jej rozwoju”

19 listopada, Pałac pod Baranami

Organizatorem Małopolskiej Jesieni Enologicznej jest Stowarzyszenie Kobiety i Wino.

Projekt współfinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, Urzędu Miasta Krakowa oraz Urzędu Miasta Tarnowa.

Patronat medialny: www.naszewinnice.pl

Szczegóły na:

http://kobietyiwino.com/kalendarz-wydarzen/jesien.html

https://www.facebook.com/events/108406192842095/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here