Małopolska Jesień Enologiczna

0
Małopolska Jesień Enologiczna
b184fcc64e2c630bc6793d8e1c9e3f5e
Udostępnij:

Małopolska Jesień Enologiczna to niezwykłe wydarzenie kulturalne, które jednoczy coraz liczniejsze grono miłośników wina. Przed nimi kilka tygodni niezapomnianych wrażeń związanych z enologią i sztuką winiarską. W tym roku już po raz trzeci Stowarzyszenie Kobiety i wino, które jest inicjatorem i głównym organizatorem przedsięwzięcia, zadbało o to, aby nie zabrakło winiarskich atrakcji dla wszystkich, którzy będą chcieli uczestniczyć w celebrowaniu Jesieni Enologicznej.

W nastrój tegorocznego wydarzenia wprowadzi uczestników ognisko w Winnicy Wieliczka, gdzie wraz z właścicielami winnicy, w otoczeniu krzewów winorośli, z kociołkiem dobrego wina oraz w cieple rozpalonego ognia, zainaugurują ciąg niezwykłych wydarzeń.

Pasjonaci sztuki winiarskiej będą mieli równie jedyną w swoim rodzaju możliwość spotkania się ze znawcami i profesjonalistami, którzy poprowadzą dla nich tematyczne prelekcje, połączone z degustacją rewelacyjnych win. W programie wydarzenia zaplanowano między innymi tematyczne warsztaty. Osoby, które zdecydują się wziąć w nich udział, będą poszerzać swoją wiedzę na temat win z Polski i Hiszpanii. Warsztaty Mini Class oraz Masterclass pozwolą natomiast poznać dokładną charakterystykę win z popularnych szczepów winorośli, takich jak Riesling oraz Malbec. Z kolei dla tych, którzy lubią poczuć dreszcz emocji, zaplanowano tajemniczą degustację pod intrygującym tytułem Wine flight, czyli kolacja na cztery ręce.

Wielkie wydarzenia wymagają wyjątkowej oprawy, którą jest w stanie zapewnić obecność znanych osobistości. Dlatego też, tak jak podczas poprzednich edycji Małopolskiej Jesieni Enologicznej, organizatorzy zadbali o obecność prawdziwych sław z winiarskiego świata. Tegoroczną edycję zaszczyci swoją obecnością Pan Marek Bieńczyk – wybitny znawca win, miłośnik Burgundii, a jednocześnie polski pisarz i eseista, laureat Nagrody Literackiej Nike, który poprowadzi warsztaty Masterclass na temat win z francuskiego regionu Burgundii. Ukoronowaniem tego wyjątkowego wydarzenia będzie premiera filmu, Nasz najlepszy rok, która odbędzie się w studyjnym kinie Agrafka. Dla fanów dobrego kina przygotowano również Wytrawny wieczór filmowy w Kinokawiarni Kika.

Zakończenie Małopolskiej Jesieni Enologicznej przypadnie w tym roku na czas świętowania Halloween. Ten splot okoliczności będzie doskonałą okazją do podsumowania wszystkich wydarzeń podczas tematycznej zabawy Hellowine Party. Natomiast oficjalnym finałem Trzeciej Małopolskiej Jesieni Enologicznej będzie Konwent, który odbędzie się podczas Targów Enoexpo 2017.

Zapowiedź wydarzeń III Małopolskiej Jesieni Enologicznej stanowi doskonałą zachętę do licznego udziału, dlatego też warto z wyprzedzeniem zadbać o dokonanie odpowiedniej rezerwacji lub zapisu. Bilety na wydarzenia będą dostępne za pośrednictwem serwisu Evenea lub u Organizatorek poprzez adres e-mail: kobietyiwino@gmail.com.

Stowarzyszenie Kobiety i wino, które cały czas dynamicznie się rozwija, w tym roku wychodzi z inicjatywą Jesieni Enologicznej poza granice Małopolski, czego efektem będzie Warszawska Jesień Enologiczna. Dla miłośników wina z okolic stolicy również nie zabraknie wyjątkowych atrakcji.

Kobiety i Wino

Małopolska Jesień Enologiczna
Kraków

22.09.17

Rozpoczęcie Małopolskiej Jesieni Enologicznej – ognisko w Winnicy Wieliczka

26.09.17

Mini Class Portugalia – Galeria Anna

28.09.17

Tajemnicza degustacja – Wine flight czyli kolacja na cztery ręce – miejsce tajemnicze

04.10.17

Wieczory z Polskim winem – Winoman

07.10.17

Zbiory w Winnicy Wieliczka

08.10.17

Jedziemy na winobranie #1 – Winnica Chronów

09.10.17

Masterclass Malbec – Szkoła Sommelierów

12.10.17

Degustacja branżowa, „Zaklinacz lata – Albarño z Rias Baixas” – miejsce degustacji poznamy wkrótce

13.10.17

Mastercalss Burgundia z Markiem Bieńczykiem – Hotel Gródek

Premiera filmu „Nasz Najlepszy Rok” – Kino Agrafka

15.10.17

Jedziemy na winobranie #2 – Winnica Słońce i Wiatr

20.10.17

Wytrawny wieczór filmowy: Małopolska – Kinokawiarnia Kika

24.10.17

Mini Class wina polskie – Restauracja Amarone

27.10.17

Hellowine Party – Pracownia pod Baranami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here