Małopolskie Dni Wina 2014

0
Małopolskie Dni Wina 2014
bfa9b7e5542153d134a3eed2bd0df6f6
Udostępnij:

Małopolskie Dni Wina 2014 to wydarzenie, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy. Idea jego organizacji zrodziła się z potrzeby krzewienia kultury picia wina w społeczeństwie, chęci prezentacji regionalnych (małopolskich) producentów i ich produktów oraz ich osiągnięć w dziedzinie winiarskiej na arenie międzynarodowej.
W tym celu w dniu 23 listopada 2014 zostanie zorganizowane na terenie Ośrodka Kultury Europejskiej EUROPEUM (Kraków, Plac Sikorskiego 6) wydarzenie ogólnodostępne dla mieszkańców i turystów odwiedzających miasto. Będzie ono połączone z cyklicznym wydarzeniem jakim jest Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich, organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa oraz Stałą Konferencję Dyrektorów Muzeów Krakowskich. Dzień Otwarty, w samym Europeum, w zeszłym roku zgromadził 2500 odwiedzających.

W trakcie wydarzenia przewidziane są następujące atrakcje: konkurs „Małopolskie Wino 2014” – w skład jury wejdą zarówno profesjonaliści jak również uczestnicy wydarzenia degustacje win małopolskich producentów panele dyskusyjne i szkolenia o tematyce winiarskiej prezentacje Wystawców warsztaty dla dzieci.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki oraz Rektor Uniwersytetu Rolniczego Włodzimierz Sady i Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego Wojciech Nowak, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Leszek Zegzda.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: gazeta codzienna Dziennik Polski, tygodnik Miasto i Ludzie, radio KRK.fm, prasa i portale internetowe o tematyce winiarskiej.

Magdalena Peszko-Doktor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here