Najlepsze polskie wina ponownie w Poznaniu! Polskie wina vol. 7 / 2020

0
Najlepsze polskie wina ponownie w Poznaniu! Polskie wina vol. 7 / 2020
kwadratowy festiwal
Udostępnij:

19-20 czerwca 2020 roku po raz siódmy przyjadą z całej Polski do poznańskiego SPOT. najlepsi winiarze. Kilkunastu producentów zaprezentuje kilkadziesiąt win. Będzie można je poznać, zdegustować oraz – co najważniejsze – kupić w cenie producenta.

Jeszcze kilka lat temu polskie wina znane były jedynie specjalistom. Teraz dzięki coraz szerszej dystrybucji, obecności w popularnych sieciach handlowych, dobrych restauracjach i informacjom w mediach powoli stają się elementem codzienności. Nawet przeciętny Kowalski kojarzy nazwę jednej z kilkuset winnic. Polskie wino wytwarza się już nie tylko w Lubuskim i na Podkarpaciu, ale także na Dolnym Śląsku, Pomorzu, Mazurach, a nawet w Wielkopolsce. Popularne kiedyś hybrydy zastąpiły rieslingi, chardonnay, pinot noir, zweigelt i wiele innych odmian. W SPOT. będzie można poznać tych, którzy robią z nich najlepsze wina. Oprócz dobrze znanych producentów – jak zawsze – będą także obiecujący debiutanci.

Festiwal – jak co roku – podzielony został na dwie części. Pierwszego dnia, w piątek, odbędzie się konkurs winiarski „Polskie Korki”. Kilkunastoosobowe, w skład którego wejdą m.in. Piotr Pietras (Master Sommelier), Wojciech Bońkowski (Ferment/Winicjatywa), Tomasz Prange-Barczyński (Fermant/Winicjatywa) oraz Maciej Nowicki (przewodniczący), będzie oceniało tylko polskie wina, wytworzone z winogron uprawianych i zebranych w Polsce.

Drugiego dnia, w sobotę, będą odbywały się degustacje dla branży i pasjonatów wina. Swoje historyczne roczniki oraz premiery zaprezentują winnice: Gostchorze, Dworu Sanna, Equus, Skarpa Dobrska, Silesian, Turanu, Jakubów oraz Moderna, Zelków i Zodiak. O nowej książce „Gościnność. Od kuchni” będą opowiadać Patrycja Siwiec i Adam Pawłowski, a za stronę kulinarną festiwalu będzie odpowiadał Adrian Bęben z Oda Bistro. Festiwali zakończy ogłoszenie wyników konkursu winiarskiego „Polskie korki”. W tym roku wszystkie degustacje będą transmitowane na żywo online.

Organizatorzy festiwalu: SPOT., magazyn Ferment, portal Winicjatywa

Informacje o festiwalu i konkursie: https://bit.ly/2Xfh6xq

fb wydarzenia z ubiegłego roku: https://bit.ly/3cSOErP

filmy i sprawozdania z ubiegłych lat: https://bit.ly/3bLFsnH

Więcej informacji: Aleksandra Białek / Fundacja SPOT. / fundacja@spot.poznan.pl / +48 61 835 88 41

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię