Testowe Winnice Poznania

1
Testowe Winnice Poznania
e6f7eb86455f00eeac074fd25095dcde
Udostępnij:

Fundacja Winnice Poznania zaprasza do udziału w ciekawym projekcie. Jego celem jest obsadzenie brzegów/skarp/zboczy/wałów przeciwpowodziowych południowego cypla Ostrowa Tumskiego na odcinku 1 km, wieloma odmianami najlepszych winorośli. Winogrona będą darmowe dla mieszkańców. Ideą projektu jest założenie ogrodu społecznego stworzonego przez mieszkańców dla mieszkańców, w którym efekty ich pracy będą całoroczne, długoterminowe i ogólnodostępne.
Projekt pn. „Testowe Winnice Poznania” zakłada posadzenie w 2015 roku pierwszych 100 sadzonek na południowym cyplu Ostrowa Tumskiego. Pomysł został dofinansowany w konkursie Centrum Warte Poznania. Inicjatywa została zgłoszona do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

– Zapraszamy państwa do współtworzenia projektu. Prosimy przesłanie sadzonek winorośli lub o skontaktowanie się z nami. W ten sposób chcemy przetestować potencjał różnych winorośli w tym miejscu – apelują pomysłodawcy i realizatorzy projektu.

Sadzonki należy przesyłać na adres :        

Fundacja Winnice Poznania
Ul. Mostowa 19F/7
61-854 Poznań

red.

1 KOMENTARZ

  1. Wyjątkowo idiotyczny pomysł. Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Proszę sobie wyobrazić ile będzie kosztowało utrzymanie tego skrawka przestrzeni publicznej w takim stanie aby te rośliny tam przetrwały. Regularne koszenie, odchwaszczanie nawadnianie, usuwanie śmieci pozostawionych przez korzystających. Ciekawe kto będzie jadł te winogrona, które wyrosną na tym gruncie (spaliny,samochody, częste zalewanie syfną wodą z warty) a jak zje i się zatruje to kto poniesie odpowiedzialność: fundacja czy właściciel nieruchomości. A właściwie to dlaczego jak ktoś chce coś zrobić na cudzej nieruchomości to musi za to zapłacić. Czy fundacja zapłaciła za możliwość korzystania z tej nieruchomości? Pomysł zupełnie nieprzemyślany, na zasadzie jakoś to będzie. Jeżeli nikt konkretny w przyszłości nie będzie o to dbał to skończy się to na jednorazowej akcji. Jeżeli później na utrzymanie tego maja iść publiczne pieniądze to ja jestem przeciw. jest wiele ważniejszych nierealizowanych potrzeb. jednym słowem bzdura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here