TUCHOVINIFEST – I Międzynarodowy Festiwal Wina w Tuchowie

0
TUCHOVINIFEST – I Międzynarodowy Festiwal Wina w Tuchowie
0afa57c41887ce47355dc00226c6156f
Udostępnij:

Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy oraz Miasto i Gmina Tuchów zapraszają wszystkich miłośników wina na I Międzynarodowy Festiwal Wina w Tuchowie w dniach 5-7 sierpnia 2016 r.

Tuchów i okoliczne gminy oferują jedne z najlepszych warunków do uprawy winorośli w Polsce. Zbocza o nachyleniu południowym i południowo-zachodnim, łagodne wzgórza o wysokości 100-150 m nad dnami dolin oraz odpowiednie warunki klimatyczne – to wszystko powoduje, że okolice Tuchowa są idealne do produkcji wina.

Miasto Tuchów posiada również wieloletnią tradycję współpracy z zagranicznymi miastami bliźniaczymi, których ma aż osiem, w tym m.in. Mikulov – czeską kolebkę winiarstwa.

W dniach 5-7 sierpnia zapraszamy wszystkich miłośników wina oraz pasjonatów enoturystyki do Tuchowa na I Międzynarodowy Festiwal Wina, I Międzynarodowy Konkurs Win oraz XI Konwent Winiarzy Polskich.

Bogaty program pozwoli przybliżyć wszystkim tajniki uprawy winorośli i produkcji wina. Będzie to wspaniała okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i wskazówek. Winiarze chętnie podzielą się swoją wiedzą i udzielą porad jak założyć winnicę, pielęgnować ją i na końcu wyprodukować dobre wino. Nie zabraknie też niczego dla żołądka i ducha. W programie zaplanowano degustacje oraz występy artystyczne.

Zapraszamy w pierwszy weekend sierpnia na tuchowski rynek!

Więcej informacji i szczegółowy program Festiwalu znajdują się na stronie: www.tuchovinifest.pl

Zachęcamy do śledzenia profilu https://www.facebook.com/tuchovinifest/

oraz do dołączenia do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/146686632409134/

Rafał Stec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here