VITIS MUSIC SFERA FESTIVAL

0
Udostępnij:

VITIS MUSIC SFERA FESTIVAL to druga edycja jedynego w Polsce festiwalu muzycznego, który odbywa się na winnicy. Między 12-18 sierpnia na letniej scenie małopolskiej winnicy w Janowicach wystąpią wybitni artyści, reprezentujący różne gatunki muzyki – klasykę, jazz i folk. Muzycy, którzy na co dzień występują w wielkich salach koncertowych świata, spotkają się w Janowicach, aby kontynuować rozpoczętą w ubiegłym roku, nową tradycję plenerowych koncertów na winnicy.

Podczas II edycji odbędzie się 7 koncertów, w których weźmie udział 27 artystów w wykonaniach solistycznych, kameralnych oraz jako orkiestra smyczkowa, która powstała w nawiązaniu do międzynarodowych tradycji najlepszych festiwali na świecie.

PROGRAM:

• Festiwal zainauguruje koncert pt. „Tu Janowice, rocznik 2018”, podczas którego wystąpi perkusistka Magdalena Kordylasińska-Pękala wraz z Festiwalową Orkiestrą Kameralną. Artyści wykonają Divertimento Wolfganga Amadeusza Mozarta, Serenadę na smyczki Piotra Czajkowskiego oraz Koncert na marimbę i orkiestrę smyczkową Emmenuela Séjourné.

12/8/2018, godz.19:00

„Klasycznie w winnicy” to wieczór z kwartetami smyczkowymi Ludwika van Beethovena i Feliksa Mendelssohna, które wykona Amelior Quartet w składzie Szymon Naściszewski – skrzypce I, Karolina Chlipała – skrzypce II, Wojciech Witek – altówka i Jacek Francuz – wiolonczela.

13/8/2018, godz. 19:00

„Niewinne improwizacje” to koncert dedykowany miłośnikom jazzu – Mateusz Pałka Trio w składzie Mateusz Pałka – fortepian, Piotr Południak – kontrabas, Patryk Dobosz – perkusja, wykonają utwory z autorskiego repertuaru, który jest inspirowany folklorem europejskim, jazzem oraz muzyką klasyczną.

14/8/2018, godz. 19:00

• Podczas koncert pt. „Kontrast barw i aromatów” zabrzmi muzyka z pogranicza klasycznej i jazzowej w wykonaniu akordeonisty Pawła Kusiona, saksofonisty Michała Króla i kontrabasisty Mateusza Dobosza.

15/8/2018, godz. 19:00

„Jazzowa fermentacja” to koncert dla fanów mainstreamowego jazzu z subtelną nutką polskiego folkloru w autorskich kompozycjach i wykonaniu Bartosz Dworak Quartet – Bartosz Dworak – skrzypce, Piotr Matusik – fortepian, Jakub Dworak – kontrabas, Szymon Madej – perkusja.

16/8/2018, godz. 19:00

• „Koncert muzyki wytrawnej” to wyjątkowy wieczór z fortepianową muzyką Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu pianistki Aleksandry Świgut.

17/8/2018, godz. 19:00

• Festiwal zakończy występ zespołu Etnos Ensemble w składzie Bartosz Pacan – klarnet, Konrad Merta – akordeon, Piotr Gach – wiolonczela, Łukasz Mazanek – kontrabas, którzy podczas koncertu pt. „Folkowe winogranie” wykonają utwory klasyczno-jazzowe oparte na znanych melodiach europejskiego folku w swoich autorskich aranżacjach.

18/8/2018, godz. 19:00

BILETY:

Bilety w cenie 50 zł są dostępne online na stronie internetowej: www.festival.vitismusicsfera.pl

ORGANIZATOR:

Fundacja Na Rzecz Wspierania Muzyki i Rozwoju Winiarstwa im. Ignacego Jana Paderewskiego

PATRONI HONOROWI:

Gmina Pleśna, Fundacja Galicja Vitis

PARTNERZY:

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Norsk Musikkforlag, Restauracja U Młynarzy, Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak, Drukarnia F4, Grupa Perfeccto, MP Wędliny z Lubinki.

PATRONI MEDIALNI:

TVP 3 Kraków, Małopolski Szlak Winny, Nasze Winnice, Magazyn Winiarski, Paragraf w kieliszku, Promotor Kulinarny Bartosz Wilczyński

WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA: RMF Classic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here