Warren Winiarski – Człowiek Roku 2017 magazynu „Czas Wina”

0
Warren Winiarski – Człowiek Roku 2017 magazynu „Czas Wina”
019c164a7249eb033dc2a912280a3ff0
Udostępnij:

Warren Winiarski, jeden z najsłynniejszych winemakerów świata w roku 2017 otrzymał tytuł Człowiek Roku magazynu „Czas Wina”. Uroczysta Gala, połączona z wręczeniem nagrody 21 października. Program wizyty, uroczystej Gali o towarzyszącym jej spotkaniom jest bardzo ciekawy. 21 październik, Dwór Sieraków.

Wydawnictwo Czas Wina od 16 lat propaguje wiedzę na temat win. Ważnym elementem tej działalności jest przyznawany przez magazyn „Czas Wina” tytuł Człowiek Roku. Laureatami zostają wielkie osobowości, które w różny sposób promują i rozwijają kulturę winiarską na świecie. Wydarzenie to, jest dla polskich miłośników wina niepowtarzalną okazją do spotkania z największymi, międzynarodowymi autorytetami w tej dziedzinie. Laureatami tytułu w latach ubiegłych zostali: Augusti Torelló Mata, Jair Agopian i Michel Rolland, Patricia Atkinson, Hugh Johnson, Victor Schoenfeld, António Rios de Amorim, Jancis Robinson.

W roku 2017 tytuł Człowiek Roku magazynu „Czas Wina” otrzymał legendarny pogromca win bordowskich, współtwórca sukcesu kalifornijskiego winiarstwa: Warren Winiarski, Jeden z najsłynniejszych winemakerów świata – jego wino, kalifornijskie Stag’s Leap Cabernet Sauvignon 1973 zwyciężyło w legendarnej Degustacji Paryskiej, pokonując najdroższe i najwybitniejsze francuskie châteaux. Obecnie butelka Stag’s Leap 1973 wystawiana jest w Smithsonian’s National Museum of American History jako jeden z „101 przedmiotów, które stworzyły Amerykę”. W 2007 roku winiarnię Stag’s Leap odkupił od Winiarskiego Marchese Piero Antinori.

Od lat 60. ubiegłego wieku Winiarski jest też aktywnie zaangażowany w ochronę naturalnego krajobrazu kalifornijskiej doliny Napa – był jednym z działaczy, dzięki którym powstał w dolinie rezerwat przyrody. Współtworzył także apelację winiarską Napa Valley AVA, przez lata przewodnicząc miejscowemu stowarzyszeniu winiarzy.

Winiarski jest także wciąż aktywnym akademikiem. Ukończył filozofię i historię literatury w St. John’s College in Annapolis, Maryland, doktoryzował się z filozofii politycznej pod kierunkiem Leo Straussa. Wciąż wykłada w Santa Fe w ramach programu St. John’s Summer Classic Program. Urodził się w 1928 roku, w Chicago, w rodzinie polskich emigrantów.

Program wizyty Warrena Winiarskiego 20 października 2017

Collegium Nowodworskiego UJ, Kraków, ul. św. Anny 12
17.00-19.00 Wykład Warrena Winiarskiego o początkach winiarstwa kalifornijskiego

Po wykładzie możliwość zadania pytań Laureatowi. Wykład w języku angielskim, wstęp wolny, konieczność akredytacji. Decyduje kolejność zgłoszeń.

21 października 2017 Dwór Sieraków, k/Krakowa*

*Możliwy dojazd autobusem do Dworu Sieraków. Konieczna rezerwacja miejsc

9.30 –11.30 Śniadanie prasowe dla blogerów

Rozmowa w języku angielskim, bufet kawowy, wstęp wolny, konieczność akredytacji. Decyduje kolejność zgłoszeń.

14.00-16.00

Wines of California masterclass

Degustacja komentowana wielkich win kalifornijskich z udziałem Warrena Winiarskiego

Prowadzenie: Michał Bardel i Wojciech Gogoliński. Wstęp tylko z zaproszeniami.

18.00-22.00

GALA z okazji wręczenia tytułu Człowiek Roku 2017 magazynu „Czas Wina”

W programie Gali m.in. pięciodaniowa kolacja z winami, rozmowa z Warrenem Winiarskim, laudacja na cześć Laureata, atrakcje artystyczne i nie tylko. Za menu odpowiada Janusz Fic

– wielokrotnie nagradzany szef kuchni restauracji Dworu Sieraków. Dobór win – redaktorzy magazynu „Czas Wina”. Wstęp tylko z zaproszeniami.

INFORMACJE, AKREDYTACJE, REZERWACJE I ZAPROSZENIA:

www.czlowiek-roku.czaswina.pl              

* * *

Magazyn „Czas Wina” ukazuje się od roku 2001. W nakładzie 8 tysięcy egzemplarzy trafia do polskich wielbicieli win, propagując kulturę wina i dobrej kuchni. Przybliżamy czytelnikom regiony winiarskie, najlepszych winemakerów i słynne winiarnie. Obok artykułów enologicznych, publikujemy także felietony, reportaże podróżnicze, recenzje książek i filmów

Portal Nasze Winnice sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem

 

              

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here