Winny Kazimierz

0
Winny Kazimierz
7b0257640dc77a55cf753ae766e7db69
Udostępnij:

Winny Kazimierz – pod taką nazwą winnice z Małopolskiego Przełomu Wisły organizują cykl wakacyjnych spotkań z polskim winem. Imprezy odbywają się w każdą sobotę lipca i sierpnia (oraz w pierwszą sobotę września!) w Kazimierzu Dolnym.
W każdym spotkaniu oprócz winiarzy bierze udział gość specjalny, znana osoba, która ma coś do powiedzenia nie tylko o polskim winie. Atmosfera jest niezobowiązująca, wejść i posłuchać każdy może, ale jeśli ktoś ma ochotę spróbować prezentowanych win (i przekąsek), kupuje karnet w przystępnej cenie.

Odbyły się już dwa spotkania, w pierwszym jako gość specjalny wystąpiła Agnieszka Kręglicka (restauratorka, felietonistka kulinarna), która opowiadała o pysznych lokalnych serach idealnie komponujących się z regionalnymi winami. Można było spróbować serów z winem i przekonać się samemu, że to święta prawda.

Drugie spotkanie, pod hasłem „Nauka i wino” przybliżyło uczestnikom historię polskiego winiarstwa od pradziejów, czyli od mniej więcej IX wieku. Ale mówiono też o sprawach bliższych, na przykład o naukowych sposobach na kaca, chociaż po polskich ekologicznych winach on raczej nie występuje.

W najbliższym spotkaniu „Wino i pisanie”, 16 lipca weźmie udział Manuela Gretkowska, znana pisarka i działaczka społeczna.

Więcej informacji i pełną listę spotkań można znaleźć na stronie www.winnykazimierz.pl.

Polecamy i zapraszamy serdecznie.

Organizatorzy

{gallery}galerie/winny_kazimierz{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here