X Konwent Polskich Winiarzy w Jaśle – wstępne informacje

0
X Konwent Polskich Winiarzy w Jaśle – wstępne informacje
116c4a6f4a9ff848cca05952e5c3c420
Udostępnij:

W tym roku czeka nas podwójny jubileusz: X Konwent Polskich Winiarzy i X Międzynarodowe Dni Wina. Gospodarzem obu będzie miasto Jasło. Gorąco zapraszamy! Tymczasem przedstawiamy pierwsze oficjalne ustalenia organizacyjne przesłane nam przez Romana Myśliwca.

Szanowni Winiarze,

po dzisiejszym, pierwszym spotkaniu organizacyjnym w Urzędzie Miasta w Jaśle chciałbym Wam przekazać wstępne informacje, co do organizacji X jubileuszowych edycji Dni Wina oraz Konwentu Polskich Winiarzy, które odbędą się w ostatni weekend wakacji, czyli 29 i 30 sierpnia 2015. Będą to dwie równolegle organizowane, powiązane ze sobą winiarskie imprezy. W tym miejscu należy podkreślić szczególny charakter obu jubileuszowych imprez, ze względu na wyjątkową okoliczność – obchody 650-lecia nadania Jasłu praw miejskich. Ustalono, że głównym organizatorem obydwóch imprez będzie Miasto Jasło, na którym będzie spoczywał główny ciężar finansowania podejmowanego przedsięwzięcia. Partnerami w organizacji X Dni Wina będzie Jasielski Dom Kultury oraz Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy. Partnerami organizacyjnymi X Konwentu Polskich Winiarzy będzie obok Jasielskiego Domu Kultury oraz, jak co roku, Polski Instytut Winorośli i Wina, który zadba o stronę merytoryczną Konwentu. Organizatorem wykonawczym X KPW będzie w tym roku Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis” przy współudziale Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia.

W najbliższym czasie zostaną opracowane regulaminy obydwu imprez, a w następnej kolejności bardziej szczegółowe programy. Na dzień dzisiejszy mogę przekazać, że najbardziej prawdopodobnym miejscem konwentowych degustacji będzie świeżo wyremontowana sala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Głównym punktem programu Konwentu będzie jak zawsze pierwszego dnia (sobota) degustacja panelowa, natomiast w niedzielę, drugiego dnia, planowane są dwa seminaria tematyczne. Degustacja dla publiczności winiarzy uczestniczących w Konwencie będzie miała miejsce w sobotę i w niedzielę na płycie rynku w Jaśle.

Udział w degustacji dla publiczności będą mogli wziąć udział winiarze, którzy legalnie sprzedają wino lub winnice, które zdecydują się na częstowanie publiczności swoim winem za darmo. Dla winiarzy do celów degustacji zostaną udostępnione drewniane domki, które znajdują się na płycie rynku (po dwie winnice w jednym domku). Takich miejsc przygotowanych zostanie dla ok. 30 winnic. Oczywiście jak co roku, na płycie rynku będzie także wiele innych stoisk gastronomicznych, rzemiosła artystycznego, handlowych, organizacyjnych itp.

Na koniec uwaga i zarazem prośba – winiarze, którzy już dzisiaj są zdecydowani na udział w imprezie i zaprezentowanie swoich win w degustacji dla publiczności, powinni możliwie szybko zarezerwować miejsca w domkach, gdyż jak wspomniałem wcześniej, miejsc jest tylko ok. 30. W tym roku nie będzie, jak w latach poprzednich, namiotu wystawienniczego, nie będzie także wykorzystywane zadaszenie targowe na Placu Św. Bartłomieja. Wasze zgłoszenia zobowiązuję się przekazać do UM w Jaśle. Po przygotowaniu regulaminu X KPW, wyślę stosowne dokumenty na Wasze adresy e-mailowe.

z winiarskim pozdrowieniem

Roman Myśliwiec
tel. 602 375 851

e-mail: konwent@instytutwina.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię