XIII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle

0
XIII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle
ffc9a76e4f88b66c863df72bab4ef694
Udostępnij:

Zapraszamy na XIII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. 25 i 26 sierpnia na jasielskim Rynku spotkają się polscy i zagraniczni winiarze, miłośnicy i pasjonaci wina oraz amatorzy dobrej zabawy. W ostatni wakacyjny weekend warto przyjechać do Jasła.

Jasło od wielu lat określane jest mianem „stolicy polskiego winiarstwa”. Tutejsze wino nie tylko cieszy się uznaniem środowiska winiarskiego, ale również jest produktem z którego słynie miasto. Przyjeżdżających gości Jasło wita rondem obsadzonym winoroślą, na rogatkach miasta tzw. witacze przypominają swym kształtem butelki, niedalekie wzgórze porasta zaś miejska winnica. Przez Jasło i okolice przebiega Jasielski Szlak Winny tworzony przez kilkanaście lokalnych winnic. Enoturystom proponują one zwiedzanie, degustacje, szkolenia, a regionalne produkty lokalne stanowią idealne dopełnienie oferty. Dla licznych mieszkańców Jasła winiarstwo z pasji przerodziło się w sposób na życie. Winiarze skupieni w Jasielskim Stowarzyszeniu Winiarzy starają się szerzyć kulturę wina i dzielić doświadczeniami podczas organizowanych wydarzeń.

Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle to jedna z największych w kraju imprez winiarskich. Corocznie w ostatni weekend sierpnia przyjeżdża na nią kilkudziesięciu winiarzy z kraju i zagranicy oraz tysiące gości. Na jasielskim Rynku, w schludnych, drewnianych domach winiarze oferują do degustacji kilkaset rodzajów win, w tym nagrodzone podczas odbywającego się w Jaśle prestiżowego Konkursu Polskich Win. Goście mogą uczestniczyć w tematycznych warsztatach winiarskich, pokazach i prezentacjach prowadzonych przez członków Stowarzyszenia Sommelierów Polskich lub Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy. W tym roku po raz kolejny będzie to winny pojedynek “Polska kontra reszta świata” oraz nowości: “Magia szkła”, “Wino, sery i dodatki, które zmieniają wszystko” oraz “Aromaty i smaki polskiego wina…” Można też odwiedzić winnice podczas Dnia Otwartego. Imprezie towarzyszy jarmark produktów lokalnych i wieczorne koncerty.

W tym roku, po raz pierwszy, wyjątkowy pociąg enoturystyczny przywiezie i odwiezie turystów z Krakowa i okolic. Winny pociąg wyruszy 25 sierpnia z Krakowa bezpośrednio na Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. Nie ma potrzeby szukać noclegów na miejscu, koniec z negocjacjami kto jest kierowcą a kto degustującym. Wieczorem, po intensywnym i pełnym wrażeń dniu, ten sam pociąg odwiezie turystów bezpiecznie do domu. Po drodze i na miejscu w Jaśle na enoturystów czeka mnóstwo atrakcji oraz pamiątkowych gadżetów.

Więcej szczegółów dostępne jest na stronie: www.dniwina.pl i www.winiarzejaslo.pl

Organizatorami Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle jest Miasto Jasło, Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy i Jasielski Dom Kultury, partnerami Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Partnerzy medialni: Czas wina, Ferment Pismo o winie, Vinisfera.pl, NaszeWinnice.pl, Przegląd Gastronomiczny, Food Service, Stowarzyszenie Pro Carpathia, Kobiety i Wino, Portal Enoturystyczny i Winnicomania.

Organizatorzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here