‘”Zimna Zośka z Przeworskich Winnic”

1
‘”Zimna Zośka z Przeworskich Winnic”
e63eba4a60c5a7383338249762b2606c
Udostępnij:

‘”Zimna Zośka z Przeworskich Winnic”, to hasło przewodnie imprezy, która po raz pierwszy odbyła się w minioną sobotę w Przeworsku. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że pomysł się przyjmie a formuła rozwinie i z czasem majowa impreza stanie się tradycją tego regionu.

Pomysłodawcami imprezy byli Dariusz Rosół, właściciel Winnic przeworskich oraz właściciel restauracji Ratusz, sympatyk polskiego wprowadzający je do swoje karty win. Oprócz dobrego wina, jadła i nocnych rozmów Polaków – jak zapewniali organizatorzy – był też wyśmienity koncert kultowej grupy Outsider Blues.

Imprezę poprzedziła krótka wizyta w winnicy D. Rosoła. Grupie zwiedzających przewodził prekursor polskiego winiarstwa Roman Myśliwiec.

– Darek jest pozytywnym przykładem winiarza, który podchodzi do tej działalności z ogromną pasją i zaangażowaniem, a jak to już niejednokrotnie pokazał także sporą odwagą w podejmowaniu ryzykownych decyzji. Jak widać na razie dobrze mu się to udaje i ja mu życzę wielkiego sukcesu, co będzie dla mnie dużą satysfakcją – podkreślił R. Myśliwiec.

Winnica robi wrażenie, wina są bardzo dobre, a ja podziwiam Darka również za to, że najpierw zdecydował się przeprowadzenie całej procedury dopuszczającej do legalnej produkcji wina, a teraz na zakończone sukcesem starania o zaprzysiężenie jako producenta wina mszalnego – dodał Wojciech Bosak, znany i ceniony dziennikarz branżowy i krytyk winiarski.

Słowa uznania należą się winiarzowi także za dzielenie się swoim doświadczeniem i wiedzą zdobytą przy wypełnianiu wspomnianych procedur. Przygotował kompendium wiedzy opisującej krok po kroczku wszystkie procedury, wymagane zgłoszenia i dokumenty, które należy skrupulatnie przeprowadzić i złożyć w wyznaczonych terminach, by uzyskać prawo do oficjalnej sprzedaży wina. Ten wyjątkowy przewodnik dostępny jest tutaj: Rejestracja winnicy krok po kroku – na przykładzie Przeworskich Winnic

Atrakcją wieczoru, była także komentowana degustacja win z rocznika 2014, wyprodukowanych przez Winnic Przeworskich. Wśród nich znalazły się pierwsze w Polsce wina mszalne.

Więcej tutaj: Mamy pierwsze polskie wino mszalne!

Ewa Wawro

{gallery}galerie/zimna_zoska_15{/gallery}

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię