Konkurs Polskich Win

0
Konkurs Polskich Win
KPW baner
Udostępnij:

Już po raz dziewiąty startuje Konkurs Polskich Win, organizowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro Cultura” oraz Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Konkurs odbędzie się w dniach 14-15 lipca w Winnicy Dwie Granice.

Na zgłoszenia win do Konkursu organizatorzy czekają do 30 czerwca.

Konkurs Polskich Win to profesjonalny konkurs winiarski odbywający się nieprzerwanie od 2014 roku. Z każdym rokiem bierze w nim udział coraz większa liczba producentów wina gronowego z całego kraju. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem i zaufaniem zarówno wśród winiarzy jak i wśród dystrybutorów oraz sprzedawców win. Przyznawane medale są nie tylko wyróżnieniem i dowodem uznania dla twórców wina, są również solidną gwarancją jakości oraz pewną rekomendacją dla konsumentów i branży winiarskiej. Nie ograniczamy się do samej oceny wina, promujemy najlepsze polskie etykiety pokazując ich jakość i różnorodność; przekonujemy restauracje i sklepy, że nasze rodzime winnice mają bardzo dużo do zaoferowania. Nieustannie zachęcamy konsumentów do próbowania polskich win jednocześnie udowadniając, że polskie wino doceniane jest również przez profesjonalistów, którzy z winem pracują na co dzień.

Nawiązaliśmy współpracę medialną nie tylko z portalami związanymi z polskimi winnicami, ale także z branżą gastronomiczną oraz alkoholową.

Pozwoli to na rekomendację najlepszych polskich etykiet jeszcze szerszej grupie odbiorców branżowych oraz konsumentów.

Jak co roku wina oceniać będzie profesjonalne Jury pod przewodnictwem Tomasza Koleckiego, złożone z członków Stowarzyszenia Sommelierów Polskich doświadczonych w ocenie i pracy z winem, dobrze znających również charakter win polskich.

W Jury IX Konkursu Polskich Win zasiądą:

Tomasz Kolecki – przewodniczący jury i komisji nr 2, Grzegorz Jach – przewodniczący komisji nr 1, Bartek Nowakowski, Jan Bester, Wojciech Starzycki, Ewa Relidzyńska, Katarzyna Korzeń, Jarosław Baranowski, Jarosław Pochłopień, Marcin Krzystolik.

Wina oceniane będą w ciemno w ośmiu kategoriach: polskie wina białe wytrawne, białe półwytrawne i półsłodkie, musujące, różowe, czerwone, słodkie, specjalne oraz (i tu nowość) wina amatorskie. Ostatnia kategoria dedykowana jest producentom niezarejestrowanym, którzy chcieliby poddać profesjonalnej ocenie swoje wina.

Partnerem Konkursu jest Województwo Podkarpackie, Miasto Jasło, Winnica Dwie Granice oraz RS Druk.

Patronat medialny zapewniają: Czas Wina, EnoPortal.pl, Food Service, Nasze Winnice, News Gastro, Poradnik Restauratora, Portal Horecatrends.pl, Portal Ouichef.pl, Portalspozywczy.pl,  Przegląd Gastronomiczny, Spirits.com.pl, Spirits Tasting Club oraz Szef Kuchni.

Sponsorem wody na Konkurs jest Domowy Niezbędnik.

Formularz oraz regulamin dostępne są na: http://winiarzejaslo.pl/artykul/216/ix_konkurs_polskich_win__zaproszenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię