Konkurs win GALICJA VITIS 2018

Konkurs win GALICJA VITIS 2018 - Naszewinnice

0
2139
ec6196337b424054df1d55951c9bb0a7
ec6196337b424054df1d55951c9bb0a7

Przygotowania do tegorocznego konkursu GALICJA VITIS 2018 idą pełną parą. Zgłoszenia już napływają, zapowiada się kolejna udana edycja Konkursu.
Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis zasłynęła już w winiarskim świecie z organizowanego rokrocznie międzynarodowego konkursu win. GALICJA VITIS to nie tylko największy konkurs winiarski w Polsce, ale jeden z największych w środkowej Europie, odbywający się zgodnie z międzynarodowymi standardami. W tym roku odbędzie się w dniach 17 i 18 maja w Krakowie.

Co roku w konkursie bierze udział blisko 500 win, z kilkunastu krajów. Oceniane są w ciemno w 100 punktowej skali OIV (Międzynarodowej Unii Enologów). Medale przyznawane są w 8 kategoriach podstawowych: wina białe, różowe, czerwone, półmusujące i musujące, białe uzyskane z ciemnych odmian winogron, białe wyrabiane przy zastosowaniu specjalnych technologii, naturalnie słodkie i likierowe oraz 16 podkategoriach uwzględniających zawartość cukru w winie.

Wina ocenia międzynarodowe jury doświadczonych degustatorów i enologów ze Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec, Gruzji, Mołdawii i Polski, zgodnie z międzynarodowymi przepisami. Wina oceniane są w 100 punktowej skali OIV (Międzynarodowej Unii Enologów). Wielki złoty medal otrzymują wina, które uzyskają co najmniej 92 pkt., złoty medal to minimum 86, a srebrny co najmniej 82 punkty. Medale przyznaje się w 8 kategoriach podstawowych: wina białe, różowe, czerwone, półmusujące i musujące, białe uzyskane z ciemnych odmian winogron, białe wyrabiane przy zastosowaniu specjalnych technologii, naturalnie słodkie i likierowe oraz w 16 podkategoriach uwzględniających zawartość cukru w winie.

Celem Konkursu jest porównanie jakości win środkowoeuropejskich z winami pochodzącymi z innych części świata oraz promocja kultury wina w nowych krajach winiarskich.

– Dla polskich winiarzy konkurs jest dobrym sprawdzianem pokazującym, jak rodzime wina wypadają na tle win ze starych krajów winiarskich. Zdobywane od kilku lat medale za polskie wina pokazują, że mogą śmiało z nimi konkurować. Konkurs GALICJA VITIS to również doskonała okazja do promowania win z krajów winiarskich na polskim rynku, który z roku na rok jest coraz bardziej zainteresowany taką ofertą. Dzięki dobrej współpracy z czołowymi polskimi mediami branżowymi, informacje o medalistach docierają do szerokiej grupy odbiorców. Udział w naszym konkursie może za tym wpłynąć na sprzedaż nagrodzonych win w Polsce – mówi Roman Myśliwiec, założyciel Fundacji Galicja Vitis, organizatora konkursu.

Jak zgłosić wino?

Aby zgłosić swoje wino do Galicja Vitis 2018 należy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 maja br. przesłać wypełniony formularz zgłoszenia (w załączniku) na adres mailowy: konkurs@galicjavitis.pl. Próbki win powinny być dostarczone do dnia 12 maja br., pocztą, kurierem lub osobiście na adres: Roman Myśliwiec, ul. Krakowska 100A, 38-200 Jasło, (telefon kontaktowy: +48 602 375 851)

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy regulamin konkursu (w którym są wszelkie, potrzebne informacje, dotyczące przygotowania próbek win do konkursu) znajdują się w załącznikach do tekstu, a także na stronie internetowej konkursu: http://galicjavitis.pl

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS, Partnerami są firma importująca wina „Vinoteka 13”, Hotel ATRIUM w Krakowie oraz Polski Instytut Winorośli i Wina. Patronat medialny sprawują: Magazyn Czas Wina oraz portale: PortalSpożywczy.pl, NaszeWinnice.pl, Kobiety i Wino, Winologia i Paragraf w Kieliszku.

Fundacja Galicja Vitis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię