Konkurs winiarski Cuvee 2015 w Valticach

0
Konkurs winiarski Cuvee 2015 w Valticach
90c57ca8306bf148ef75c82407e738af
Udostępnij:

13 kwietnia w czeskich Valticach odbędzie się kolejna, XIII już edycja międzynarodowego konkursu winiarskiego Cuvee 2015. W imieniu organizatorów zapraszamy polskich producentów wina do wzięcia udziału w Konkursie.

Konkurs odbędzie się w Narodowym Centrum Wina na zamku w Valticach. Zgodnie z regulaminem zgłoszenie win do konkursu jest bezpłatne, należy przesłać po 6 butelek z każdego, zgłaszanego wina. Przewodniczącym Prezydium Konkursu jest prof. Fedor Malik, a przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego: dr Martin Kristek.

Ostateczny termin przesyłania próbek to 9 kwietnia. na prośbę organizatorów Konkursu, próbki win zgłaszanych na konkurs przyjmować będzie i zaiwezie do Valtic Roman Myśliwiec.

– Tradycyjnie już staram się pomagać i ułatwiać polskim winiarzom uczestniczenie w konkursach międzynarodowych. Niezmiernie cieszy mnie każdy medal przyznany dla polskich win, bo są dowodem na to, że jakość polskich win jest coraz lepsza. Oceniane są w degustacjach w ciemno, konkurując na równi z winami z innych krajów winiarskich, a to o czymś świadczy – mówi Roman Myśliwiec.

Korzystając z deklaracji R. Myśliwca wina można dostarczyć osobiście  albo przysyłać na jego adres:

Roman Myśliwiec
38-200 Jasło
ul. Krakowska 100a
tel. 602 375 851
e-mail: info@roman-mysliwiec.pl

Wina można także wysyłać bezpośrednio na adres organizatora:

Martin Křístek, Na Pořadí 1002,
735 41 Petřvald,
Czech Republic

Dodatkowych informacji udziela Martin Křístek, tel. +420 603 240 661; martinkristek@cuvee.cz

Odbywający się zgodnie z międzynarodowymi standardami Konkurs Cuvee, od lat cieszy się uznaniem w tej części Europy. Polskie wina już kilkakrotnie zdobywały na nim medale. W 2010 za najlepsze wino w swojej kategorii uznano Cuvee literowe z Winnicy Golesz rocznik 2007. W 2012 r. złoty medal otrzymało Cuvee likierowe rocznik 2009 z tej samej winnicy. W 2013 – srebrny medal dla wina „Miner” 2011 otrzymała Winnica Jaworek i srebrny medal Winnica Golesz za wino likierowe Elmer 2011. Srebrny medal przyznano wtedy także za Rosé 2012 z Winnicy Płochockich.

– To bardzo ciekawy konkurs tematyczny, dla win kupażowanych. Konkurs nietypowy, ponieważ obecnie większość winiarzy stawia na wina odmianowe, a zanika tradycja dobrego kupażu, która przez wieki decydowała o charakterze win środkowoeuropejskich – mówi Wojciech Bosak z Polskiego Instytutu Winorośli i Wina. – Zachęcam do zgłaszania polskich win kupażowanych, które na powrót stają się modne.

Więcej na temat Konkursu na stronie cuvee.cz

Portal Nasze Winnice sprawuje patronat medialny nad Konkursem Cuvee 2015 w Valticach i w Ostravie.

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię