VII Ogólnopolski Konkursu Win o nagrodę „Grand Prix – Winobranie 2016”

1
VII Ogólnopolski Konkursu Win o nagrodę „Grand Prix – Winobranie 2016”
98bce7d9d49222dae020697d2909b8d4
Udostępnij:

Z okazji „Dni Zielonej Góry – Winobranie 2016” VII Ogólnopolski Konkursu Win o nagrodę „Grand Prix – Winobranie 2016” pod patronatem Prezydenta Zielonej Góry. Jego celem jest promowanie odradzającej się w kraju produkcji win gronowych z upraw własnych. Organizatorem konkursu są Urząd Miasta Zielona Góra oraz Fundacja na rzecz Lubuskiego Dziedzictwa „Gloria Monte Verde”.
Warunki uczestnictwa:

– Konkurs przeznaczony jest dla właścicieli winnic produkujących wina gronowe z upraw własnych zgodnie z obowiązującymi w ich kraju przepisami.

– Wina należy dostarczyć w dwóch próbkach, w butelkach o pojemności 0,75 litra, z dołączoną informacją zawierającą: dane osobowe zgłaszającego, kategorię, (białe, słodkie, musujące itp.), nazwę odmiany lub kilku odmian, jeśli był kupaż, rocznik. Wina można przynieść osobiście, lub wysłać do dnia 3 września br. na adres: Biuro Palmiarni, ul. Wrocławska 12, 65-427 Zielona Góra, z dopiskiem „Ogólnopolski Konkurs Win”.

– Jeden podmiot może zgłosić trzy wina w danej kategorii.

– Udział w konkursie jest bezpłatny.

– Próbki win biorące udział w konkursie nie są zwracane.

Warunki oceny win i uprawnienia komisji:

– Kategorie win:

I. wino białe,

II. wino różowe,

III. wino czerwone,

IV wino likierowe,

V. wino musujące.

– Komisja sędziowska składa się z minimum 5 osób, wśród których będą osoby z międzynarodowymi uprawnieniami do oceny win i przedstawiciel organizatora.

– Wina oceniane są anonimowo w 100 punktowej skali opracowanej przez UIŒ.

Wyniki i nagrody:

– Na podstawie uzyskanej punktacji przyznane zostaną medale dla poszczególnych win:

Brązowy Medal „Winobranie – Zielona Góra 2016” (80-81 pkt.),

Srebrny Medal „Winobranie – Zielona Góra 2016” (82-84 pkt.),

Złoty Medal „Winobranie – Zielona Góra 2016” (minimum 85 pkt.).

Medale może otrzymać pierwsze 30% najwyżej ocenionych win wśród wszystkich degustowanych podczas konkursu.

– Trzej producenci win, którzy uzyskają największą ilość punktów, zostaną wyróżnieni medalami Grand Prix Winobranie 2016 – złotym, srebrnym i brązowym.

– Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Miasto Zieloną Górę, Fundację „Gloria Monte Verde” i Sklep Winiarz.pl.

– Producent „Najciekawszego wina konkursu” otrzyma nagrodę specjalną – roczną prenumeratę magazynu „Czas Wina” – ufundowaną przez Redakcję tego czasopisma.

– Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 11 września o godz. 15.00 w Palmiarni.

W szczególnych przypadkach komisja może nie przyznać nagrody w danej kategorii lub przyznać nagrody specjalne i wyróżnienia. W przypadku równej ilości punktów głos decydujący posiada przewodniczący komisji. Decyzje komisji są ostateczne. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminu lub czasu trwania konkursów z przyczyn od nich niezależnych. Wyniki zostaną także opublikowane w Internecie oraz przesłane do prasy branżowej i regionalnej.

Przemysław Karwowski

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here