VINOFORUM znowu w Polsce!

0
VINOFORUM znowu w Polsce!
84dcf8a8cba0259cf11299c1eef358f9
Udostępnij:

Już po raz drugi prestiżowy, Międzynarodowy Konkurs Winiarski VINOFORUM zawita do Polski. XXV edycja konkursu odbędzie się dniach 25 i 26 sierpnia w Zakopanym. Organizatorem jest Fundacja „Galicja Vitis”.

VINOFORUM jest jednym z najstarszych i najważniejszych konkursów winiarskich w Europie środkowej. Co roku, poczynając od pierwszej edycji w roku 1991, konkurs odbywa się naprzemiennie w Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Czechach i Austrii. W Polsce organizowany jest po raz drugi, dzięki Romanowi Myśliwcowi oraz Wojciechowi Bosakowi, którzy cieszą się dużym szacunkiem i uznaniem twórców Vinoforum: czołowego słowackiego profesora enologii Fedora Malíka i byłego słoweńskiego ministra rolnictwa Słowenii Joże Protnera.

 

Kolejne jubileuszowe edycje odbywają się w Polsce: XX edycja w Krynicy, a XXV zawita w tym roku do Zakopanego. Organizatorem wykonawczym konkursu jest Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”, partnerami Polski Instytut Winorośli i Wina, Narodowe Centrum Wina Republiki Czeskiej oraz Słowacki Uniwersytet Techniczny w Bratysławie. Patronat medialny objęły: NaszeWinnice.pl, Magazyn Czas Wina oraz Kobiety i Wino.

Organizatorzy serdecznie zapraszają winiarzy, importerów i dystrybutorów do zgłaszania swoich win do Konkursu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 sierpnia br. W tym celu należy przesłać pocztą elektroniczną prawidłowo wypełnioną Kartę Wina (stanowiącą załącznik do regulaminu) na adres: konkurs@galicjavitis.pl. Najpóźniej do dnia 18 sierpnia br. należy dostarczyć próbkę wina – osobiście, przesyłką pocztową lub kurierską – na adres: Roman Myśliwiec, ul. Krakowska 100A, 38-200 Jasło (kontakt telefoniczny: +48 602 375 851).

Dla polskich winiarzy organizatorzy przygotowali specjalną zniżkę w opłatach konkursowych: 100 zł od każdego win – wpłaty na konto Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”, 38-200 Jasło, ul. Krakowska 100a, konto: 64 2030 0045 1110 0000 0382 1820

Wszelkie informacje dotyczące sposobu zgłaszania, przygotowania win do wysyłki oraz wymaganych terminów znajdują się w Regulaminie dostępnym w załączniku do pobrania. Do pobrania także zaproszenie do Konkursu i karta zgłaszanego wina.

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here