Zgłoś swoje wina na konkurs MUVINA!

0
Zgłoś  swoje wina na konkurs MUVINA!
Muvina ocena konkursowa
Udostępnij:

W tym roku prestiżowy, Międzynarodowy Konkurs MUVINA odbędzie się już po raz 25. To jeden z najbardziej znanych konkursów w Europie Środkowej. Zgłoś swoje wina do oceny przez międzynarodowe jury.

Międzynarodowy Konkurs MUVINA w Preszowie na Słowacji co roku odbywa się pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Winorośli i Wina OIV w Paryżu. Od kilkunastu lat polskie wina regularnie zdobywały medale w tym konkursie. Jak będzie w tym roku? Zachęcamy winiarzy do zgłaszania swoich win.

– Międzynarodowy Konkurs MUVINA jest wspaniałą okazją do  oceny i konfrontacji wyników rzetelnej i ciężkiej pracy winiarzy na szeroką skalę międzynarodową. Niedawno zmieniły się władze Międzynarodowej Organizacji Winorośli i Wina (OIV) z siedzibą w Paryżu, obecnie na jej czele stoi dyrektor generalny Pau Rocą. Z inicjatywy kierownictwa OIV i słowackiej ambasady w Paryżu, jesienią tego roku w Paryżu odbędzie się wielka degustacja najlepszych win z Muviny 2019 – mówi prof. Fedor Malik, przewodniczący jury Muvina. – Międzynarodowy Konkurs MUVINA zaliczany jest do konkursów nominacyjnych Salonu Win Republiki Słowackiej. Patronat nad konkursem objął Prezes VUC w Preszowie PaedDr. Dr Milan Majersky Wszystko to świadczy o niezmiennie wysokim poziomie rywalizacji i aktywności organizatorów.

Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, konkurs MUVINA wyjątkowo odbędzie się we wrześniu, a nie jak co roku w czerwcu. Ocena konkursowa win odbędzie się 24-25 września.

Opłata rejestracyjna przy zgłaszaniu win do oceny w konkursie wynosi 50 euro od każdej zgłoszonej próbki wina (6 butelek), ale dla polskich winiarzy udało się mi się wynegocjować zniżkę do 100 zł.

Wszystkie informacje na temat warunków udziału w konkursie do pobrania na stronie organizatora muzeumvin.sk

Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i wysłać na adres organizatorów: muzeum.vin@stonline.sk lub na adres redakcja@naszewinnice.pl do 15 września br. włącznie. Próbki win należy dostarczyć osobiście lub wysyłać kurierem, najpóźniej do 15 września br., na adres: Ewa Wawro, 38-200 Jasło, ul. Gorajowicka 15.

Formularz zgłoszeniowy MUVINA 2020 pobrać można tutaj:

muzeumvin.sk

Prześlij zgłoszenie wraz z analizą analityczną próbek (nie jest to warunek konieczny) najpóźniej do 15 września 2020 roku drogą elektroniczną lub pocztową na adres:

MUZEUM WINA
Inż. Dušan HAŽÍR
mail: muzeum.vin@stonline.sk
Floriánova ul. Faks: 051/7733665
080 01 Presov

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię