Akademicy PAW po raz trzeci na finiszu

0
Akademicy PAW po raz trzeci na finiszu
1d199d462017bbd5dcb9d16235a6c9e3
Udostępnij:

19. zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa za nami. Pierwszy dzień wykładowy przebiegał pod hasłem tworzenia oferty enoturystycznej oraz procedur związanych z rozpoczęciem produkcji i sprzedaży wina. Drugiego dnia – ćwiczeniowego, akademicy oznaczali poziom siarki w winie. Kontynuowane były także prace pielęgnacyjne wina akademickiego.

Czym jest turystyka winiarska i produkt enoturystyczny, jak budować markę winnicy i tworzyć ofertę enoturystyczną, jak przygotować swoje gospodarstwo do przyjmowania enoturystów i dlaczego warto jest zabrać się do tego metodycznie i profesjonalnie – zagadnienia omówił Bartosz Wilczyński – Doradztwo strategiczne i marketingowe. Zbigniew Krzyżak Winnica Chodorowa omówił procedury administracyjne z związane z rozpoczęciem komercyjnej produkcji oraz prowadzenie bieżącej dokumentacji związanej z produkcją wina.

W sobotni wieczór, tradycyjnie już, nasi słuchacze łączyli przyjemne z pożytecznym, czyli szlifowali swoje umiejętności degustacyjne. Tym razem bohaterem wieczoru była Mołdawia.

Niedzielne zajęcia odbywały się w przetwórni Winnicy Golesz. Tym razem tematem przewodnim było oznaczanie poziomu SO2 w winie. Na potrzeby szkoleniowe nagraliśmy krótkie filmiki instruktażowe, na których nasi słuchacze przeprowadzają badanie poziomu siarki w winie. Zainteresowane osoby z grupy jeszcze raz kontrolowały przebieg fermentacji jabłkowo-mlekowej metodą chromatografii bibułowej.

Teraz przed nami już tylko jeden zjazd, podczas którego słuchacze będą zdawać egzamin dyplomowy. Na zakończenie rocznych szkoleń czekają ich jeszcze zajęcia z sommelierstwa.

Zajęcia rocznika 2018 ruszają 27 stycznia.

Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis, partnerem projektu jest Miasto Jasło.

Fundacja Galicja Vitis

{gallery}galerie/19_zjazd_17{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here