Aktualizacja. Studium Praktycznego Winiarstwa – program zajęć w pierwszym półroczu 2016

0
Aktualizacja. Studium Praktycznego Winiarstwa – program zajęć w pierwszym półroczu 2016
b018fd5ec8f1b90a1c8015900c2c2630
Udostępnij:

30 stycznia ruszyły zajęcia drugiej edycji rocznego Studium Praktycznego Winiarstwa 2016. Zajęcia przeznaczone są dla przyjętej w drodze naboru 30 osobowej grupy Słuchaczy.

Kurs obejmuje łącznie 320 godzin wykładów, podzielonych na 20 zjazdów weekendowych (po 16 godzin każdy), z czego ponad 100 godzin stanowić będą zajęcia praktyczne, odbywające się w winnicy i winiarni. Program kursu jest przystosowany do cyklu wegetacyjnego winorośli i sezonowego cyklu produkcji wina, aby jego uczestnicy mogli w praktyce przećwiczyć wszystkie zabiegi w winnicy i etapy wyrobu wina. Na potrzeby Kursu udostępniona jest winnica doświadczalna o powierzchni 1 ha, na której uprawianych jest 25 odmian winorośli oraz profesjonalna przetwórnia o powierzchni 200 m2 z zapleczem socjalnym, sanitarnym oraz laboratorium. Część zajęć praktycznych odbywa się w laboratoriach Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym istnieje możliwość skorzystania z zajęć wykładowych prowadzonych w ramach SPW  – wymagane wcześniejsze zgłoszenie     tutaj

i uiszczenie jednorazowej opłaty na podane konto . Zajęcia warsztatowe i ćwiczenia dostępne są wyłącznie dla słuchaczy Studium Praktycznego Winiarstwa.

Tabela zjazdów w pierwszym półroczu 2016, z zaznaczonymi zajęciami dostępnymi dla zainteresowanych osób niebędących uczestnikami Studium 2016 w załączniku do pobrania.

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here